Zdrowe soki z wyciskarki dodają energii i poprawiają odporność. Mają działania przeciwnowotworowe, leczą anemię, spowalniają procesy starzenia, obniżają ciśnienie krwi i uwalniają od zgagi lub kataru.

 

Ręcznie robione soki kontrolują ilość cukru i w przypadku cukrzyków – minimalizują ją. Mogą bazować na warzywach i stanowić postać wytrawną. Z dodatkiem owoców, uatrakcyjnią swój smak i pomogą w regulowaniu wielu zmian zachodzących w organizmie. Korzystając z darów natury, możemy odzyskać zdrowie i podwyższyć poziom energii. Świetnie sprawdzają się do tego owoce i warzywa sezonowe.

Wyciskarki dają możliwość tworzenia przeróżnych kompozycji smakowych i składnikowych. Oprócz owoców i warzyw, popularnością cieszą się soki wyciskane z ziół. Rozpoczęcie dnia od szklanki ręcznie wyciśniętego soku zalecane jest przez dietetyków i specjalistów. To uniwersalna i bezpieczna dla wszystkich dawka, która zapewni świetne samopoczucie na resztę dnia. Tak przygotowane soki warto też zaproponować znajomym i rodzinie podczas spotkań towarzyskich. Koktajle zaskakują, smakują i dobrze wpływają na atmosferę imprezy.

Wyciskarki służą samej przyswajalności warzyw i owoców – jest ona zdecydowanie większa niż w przypadku spożywania tych produktów w całości. Dzięki rozdrobnionej postaci możliwe jest też dostarczenie organizmowi konkretnej ilości witamin i potrzebnych pierwiastków. To ile zmieści się w jednej szklance ręcznie robionego soku jest większe niż to co zjada się w całości. Pijąc soki zmiksowane z wielu składników, szybciej i łatwiej sięgniemy po dużą ilość owoców, warzyw, ale także roślin. Już nawet jednak szklanka soku może zaspokoić całodzienne zapotrzebowanie.

Do zalet wyciskarek należy też oczyszczanie soków z metali ciężkich. Rolnicy stosują chemiczne nawozy, a niebezpieczne dla zdrowia człowieka substancje przedostają się do owoców i warzyw. Wyciskarki przygotowują jednolite, gęste soki, nie powodują utraty najcenniejszych składników i nie tworzą ogromnej piany, która mogłaby świadczyć o napowietrzeniu soku. Redukują ją do minimalnego stanu.

Dynamiczny rozwój technologii wpływa na lepszą jakość udostępnianych urządzeń. Oprócz dobrej wydajności i rozwiniętego mechanizmu, dbają o każdy szczegół wizualny. Takie cechy posiadają np. wyciskarki sprzedawane na stronie https://hurompolska.pl/. Przygotowane zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym, przyspieszają produkcję zdrowych soków. Jednocześnie stylowo uzupełniają wyposażenie kuchni lub lokalu, którego oferta proponuje klientom zdrowe, ręcznie robione soki.