Lizaki to przysmak, który zazwyczaj kojarzy nam się z beztroskim czasem dzieciństwa. To właśnie dzieci są największą grupą odbiorczą lizaków, które wręcz uwielbiają. Jednak wielu rodziców, zakazuje swoim pociechom tej przyjemności, przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

 

Lizaki to przysmak, który zazwyczaj kojarzy nam się z beztroskim czasem dzieciństwa. To właśnie dzieci są największą grupą odbiorczą lizaków, które wręcz uwielbiają. Jednak wielu rodziców, zakazuje swoim pociechom tej przyjemności, przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Niestety nadmierne spożywanie lizaków, może przyczyniać się do powstawania próchnicy, a tym samym do szybszej utraty uzębienia. Jednak w ostatnich latach, producenci słodyczy wychodzą naprzeciw potrzebom i upodobanom dzieci oraz obawom i troskom rodziców. Czy to możliwe, że istnieją smaczne i zdrowe lizaki.?

Lizaki ksylitolowe

Ksylitol jest naturalnym słodzikiem, pozyskiwanym z brzozy. Jest więc to produkt całkowicie naturalny, pochodzący z natury. Oprócz słodkiego smaku, dzięki któremu znajduje się w gronie słodzików, ma też inne, cenne właściwości. Ksylitol ma właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwpróchnicze. Pozwala wyrównać pH w jamie ustnej, wspomaga wchłanianie wapnia i fluoru z pożywienia, dzięki czemu dba o zdrowe i mocne zęby. Na rynku obecnie pojawiły się lizaki ksylitolowe, które nie posiadają cukrów, sztucznych barwników i środków konserwujących. Takie lizaki nie tylko będą smakować naszym dzieciom, ale jednocześnie w bardzo dyskretny sposób, pozwolą zadbać o ich zdrowe zęby i jamę ustną. To dobre rozwiązanie po posiłku, gdy nie ma możliwości na umycie zębów.

Lizaki witaminowe

To nie koniec zdrowych lizaków. Obecnie przemysł apteczny wychodzi n przeciw potrzebom najmłodszych. Dostępne są lizaki, zawierające szereg witamin, wzmacniających odporność najmłodszych. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które nie lubią łykać witamin w tabletce i ciężko je do tego zmusić. W lizakach możemy znaleźć takie witaminy jak C, B, K D, które są niezbędne w naszym organizmie i wspomagają zdrowy rozwój dzieci.

Lizaki na ból gardła

Dostępne są także lizaki, które działają wspomagająco i łagodzą ból gardła, często występujący podczas różnego rodzaju infekcji. Zawierają w swoim składnie często składniki nawilżające śluzówkę gardła, co łagodzi jego ból. W dużej mierze składniki w nich zawarte pochodzą z natury – są to wyciągi z roślin leczniczych, a więc bazują na produktach naturalnych.

Lizaki nie zawsze muszą oznaczać próchnicę i rodzice nie powinni się tak bardzo ich bać. Odpowiednio dobrane lizaki mogą wręcz wspierać zdrowie naszego dziecka, a dodatkowo dać mu drobinę przyjemności. Warto zapoznać się z dostępnymi obecnie na rynku nowościami w słodkim świecie lizaków dla dzieci, zanim zabronimy ich naszym pociechom.

A jeżeli szukacie lizaków klasycznych pełnych kolorów i smaku zapraszamy na https://candy-shop.pl/lizaki.