Najlepiej oczyszczanie organizmu zacząć od sprawdzenia rodzajów terapii oczyszczających. Warto dowiedzieć się, które z nich są najlepsze i od czego zacząć kurację poprawiającą stan zdrowia naszego organizmu i samopoczucie.

 

XXI wiek jest czasem zdominowanym przez śmieciowe jedzenie i wszelkiej maści niezdrowe przekąski. Skutkiem takiego stylu życia jest nadwaga, a następnie otyłość. To zaś prowadzi do poważnych chorób takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Należy więc zadbać o zdrowie i postawić pierwszy krok w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, zmieniając własne nawyki żywieniowe.

 Dieta 

Dieta oczyszczająca organizm jest skomponowana w oparciu o błonnik. Błonnik wspomaga pracę jelit, pozwalając oczyścić je ze złogów jedzenia. Decydując się na dietę należy jednocześnie wyeliminować złe nawyki żywieniowe. Przede wszystkim trzeba w pełni zrezygnować z niezdrowego jedzenia. Odpada więc stołowanie się w fast foodach, pizzeriach, cukierniach.

Zrezygnować trzeba również z wszelkich przekąsek takich jak ciastka, cukierki, batony, chipsy. Słodzone napoje należy zastąpić zwykłą wodą, której należy spożywać około 2-3 litrów. Warto także stosować zieloną herbatę, która wspomaga trawienie. Bardzo istotnym dodatkiem jest imbir, który ma prozdrowotne właściwości. Za jego pomocą można przygotować pyszną herbatę imbirową z nutką cytryny. Imbir oczyszcza przewód pokarmowy, a jego ostry smak pobudza metabolizm. W kuchni muszą zaś zagościć warzywa i owoce, które należy codziennie spożywać od pięciu do dziesięciu razy. Nie może zabraknąć także cebuli, czosnku, buraków i orzechów.

W błonnik bogate jest również pieczywo. Jednak zamiast jasnego pieczywa, warto wybierać produkty ciemne pełnoziarniste. To samo tyczy się makaronów, kasz oraz ryżów. Produkty typowo węglowodanowe warto jednak dodać dopiero po kilku dniach detoksykacji, wychodząc powoli z fazy oczyszczania, a przechodząc na zdrowe i rozsądne odżywanie. Detoksykacja organizmu przy wykorzystaniu tych produktów jest niezwykle skuteczna, dając bardzo dobre rezultaty.

Kuracja oczyszczająca organizm jest polecana szczególnie osobom, które borykają się z nadwagą i otyłością, chcąc jednocześnie rozpocząć walkę z kilogramami. To także porady dla osób, którym organizm wysyła sygnały w postaci ciągłego zmęczenia, złego samopoczucia, przygnębienia itp.
Więcej ciekawych porad można znaleźć w internecie, na stronach poświęconych zdrowiu, takich jak http://neera.pl