Wszyscy doskonale wiemy, jak w każdym postanowieniu (a w odchudzaniu szczególnie) ważny jest dobry początek. Lubimy daty – zaczynamy ćwiczenia, odchudzanie, nowe życie zawsze od poniedziałku, od Nowego Roku, od początku miesiąca. Ma to znaczenie niemal dla każdej osoby, która chce wprowadzić do swojego życia jakąś zmianę.

To jednak nie jedyne przygotowania, jakie powinniśmy mieć w zanadrzu, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia tej misji. Jak się przygotować do odchudzania, żeby być gotowym na tip top?

Miej dobry plan

Dobry plan to połowa sukcesu. Zapisz nawyki, jakie chcesz zbudować, zarówno te dotyczące wysiłku fizycznego, jak i diety czy pielęgnacji. Wyznacz cele do zrealizowania i pamiętaj, że im ich więcej, tym lepiej. Obok zrzucenia nadmiaru kilogramów postaw sobie również inne, mniejsze i większe cele – np. poznanie nowej dyscypliny sportu, przebiegnięcie 5 km, zakup nowej sukienki w rozmiarze 36, zrobienie asany kruka itd. Przemyśl kiedy i jak chcesz ćwiczyć, gdzie będziesz jeść posiłki, czego musisz unikać. Do listy wracaj na bieżąco.

Zrób zakupy wcześniej

Zaczynasz nowy sposób odżywiania? Zrób zakupy. Łatwiej nam utrzymać dietę, kiedy w lodówce jest pełno pysznych(!) i zdrowych dań – inaczej wieczorem, zmęczeni po całym dniu, skusimy się na pizzę czy inne niezdrowe przekąski. Zamów więc w sklepie zapas wody mineralnej, w aptece internetowej Ziko znajdziesz preparaty na odchudzanie, mleko migdałowe, warzywa, owoce i wszystko, czego potrzebujesz w ciągu najbliższego tygodnia. To przepis na dobry początek.

Pamiętaj o dobrych kosmetykach

Metamorfoza powinna być całościowa – nowa Ty, to również bardziej zadbana cera, włosy i skóra, szczególnie, jeśli masz z nimi problem. Tanie kosmetyki również wchodzą w grę, ważne, żeby spełniały swoje zadanie. Pamiętaj, że odchudzanie jest dla skóry dużym wyzwaniem, dlatego zaopatrz się w preparaty ujędrniające skórę i np. kremy na rozstępy. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Zadbaj o motywację i bądź dla siebie dobra

Nie traktuj odchudzania jako jednorazowej kampanii. Bądź dla siebie dobra – dieta i ćwiczenia powinny wynikać z chęci zrobienia czegoś dobrego dla swojego ciała i samopoczucia. Szanuj się, traktuj poważnie i zadbaj o motywację. Wybieraj aktywność fizyczną, którą lubisz (może taniec, joga, wspinaczka?), naucz się gotować smaczne i zdrowe potrawy, polub codzienną pielęgnację, a jesteś skazana na sukces. I to bez efektu jojo.