Wybierając się do sklepu w celu zakupu wyciskarki do soków, trzeba pamiętać nie tylko o jej efektywności, ale również o takich warunkach jak długa gwarancja producenta.

Konieczne jest, aby wyciskarka otrzymała gwarancję na pokrycie niefortunnych wad fabrycznych, które mogą nie być oczywiste na samym początku.

Dla pełnego spokoju ducha można wybrać takie marki i modele, które gwarantują dożywotnią gwarancję. Jeśli jednak jest się początkującym użytkownikiem wyciskarki do soków i nie ma pewności, czy będzie ochota na soki wyciskane przez całe życie, rozsądne może być wybranie marek oferujących ograniczone gwarancje. Można również szukać marek, które oferują dożywotnią gwarancję na określone części.

Niektórzy stając przed zakupem wyciskarki do warzyw i owoców zastanawiają się czy poradzi ona sobie ze wszystkimi stawianymi jej zadaniami. Jeśli chodzi o ekstrakcję soku z wysoce włóknistych zielonych liści, takich jak pszenica i szpinak, tylko wydajniejsze wyciskarki mogą wykonać tę pracę. Ogólnie rzecz biorąc, do uzyskania soczystej dobroci trudnych warzyw potrzeba minimum 400 watów. Oczywiście wyższa moc może oznaczać wyższe rachunki za energię elektryczną, ale jeśli chce się oszczędzać na produktach w dłuższej perspektywie lub mieć sok o lepszej, jakości, można nie mieć nic przeciwko skokom w rachunkach.

Łatwość czyszczenia wyciskarki do owoców i warzyw jest dla wielu osób bardzo istotna. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej funkcji może mieć maszyna, tym więcej zawiera części i tym trudniejsze jest czyszczenie. Z drugiej strony, prostsze modele wyciskarki składają się tylko z 5 do 7 części, co sprawia, że czyszczenie jest dość proste. Myśląc o tym, trzeba zadać sobie pytanie, jakie funkcje są najważniejsze. Jeśli chce się mieć więcej niż wyciskarkę i zrobić w niej makaron, trzeba już sięgnąć po bardziej skomplikowane wyciskarki, nawet, jeśli są one wyzwaniem do czyszczenia.

Jest tak wiele różnych mankamentów na które należy zwrócić uwagę prze nabyciem wyciskarki do soków. Najważniejsze jednak jest to że zapewni ona bogaty w witaminy i minerały sok wyciskany który przewróci sprawność organizmu o każdej porze roku. Domownicy którzy z początku mogą być sceptycznie nastawieni na przykład do soków z warzyw, szybko przekonają się, że są one nie tylko wartościowe ale również niezwykle smaczne.