Pewnie spotkałaś się już z pojęciem diety pudełkowej. Jest to rodzaj diety, który święci swoją chwilę triumfu za sprawą gwiazd, które chętnie sięgają po dana w pudełkach jako alternatywę dla jedzenia fast foodów czy szybkich, ale tuczących przekąsek. Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

Posiłki w pudełku

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny wrocław to usługa stosunkowo nowa, która jednak zaczęła się coraz bardziej upowszechniać. Polega ona na dostarczaniu świeżych, zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków klientom do ich domów. Od tradycyjnego cateringu odróżnia ją to, że firma cateringowa nie dostarcza jedzenia na uroczystości, lecz codzienne posiłki, takie jak śniadanie, obiad., kolację i przekąski. Catering dietetyczny można zamówić na różny okres, począwszy od jednego dnia przez tydzień czy miesiąc.

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa, dzięki której możemy skorzystać ze zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków, które są przygotowane ze świeżych, nieprzetworzonych produktów. W dzisiejszych czasach, kiedy liczymy każdą minutę, catering dietetyczny może oszczędzić nas czas spędzony na zakupach oraz przygotowywaniu posiłków. Nie mając czasu na gotowanie, często sięgamy po dania instant lub dania gotowe, przygotowane z wysoko przetworzonych produktów. Tymczasem dieta pudełkowa to gwarancja świeżości i dobrze zbilansowanej diety.

Wady i zalety cateringu dietetycznego

Zalet cateringu dietetycznego jest dużo: przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości potraw oraz odpowiedniego dostosowania do naszych potrzeb. Poza tym nie musimy spędzać czasu w kuchni, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemności. Posiłki są dostarczane nam do domu, a więc pozostaje nam tylko podgrzać to, co wymaga podgrzania. Minusem jest stosunkowo wysoka cena, która jednak wiąże się nierozłącznie z wysoką jakością, a także to, że nie w każdym mieście usługa cateringu dietetycznego będzie dostępna.