Bieganie, jazda na rowerze, nordic walking… szukasz bardziej ekscytującej formy rekreacji, która zapewni Ci doskonałą zabawę, a przy okazji pozwoli popracować nad kondycją i nie tylko? Jeśli tak – rolki to sprzęt dla Ciebie. Jeśli jeszcze się wahasz, oto 5 powodów, dla których pokochasz ten sport.

 

Jazda na rolkach jest prostsza niż myślisz

Obawiasz się, że trudno Ci będzie złapać równowagę, a próby jazdy na rolkach skończą się jedynie obitymi łokciami i kolanami? Choć początki mogą być wyzwaniem, wystarczy kilka sesji, aby nauczyć się, w jaki sposób jeździć i – co najważniejsze – hamować. Umiejętności jazdy na rolkach – podobnie jak na rowerze – nie zapomina się. Potem czeka Cię już czysta przyjemność. A jeśli obawiasz się o kontuzje – wraz z rolkami wyposaż się w zestaw ochraniaczy. Te na kolana i łokcie w połączeniu z kaskiem uchronią Cię skutecznie przed większością urazów.

Możesz spalić nawet 500 kcal w godzinę!

Zmagasz się z odrobiną nadprogramowego tłuszczyku? Marzy Ci się idealnie uformowana sylwetka? Chcesz się pozbyć cellulitu? Rolki pasują więc jak ulał! Jazda na nich pozwoli Ci:

  • spalić nawet ok. 500 kcal na godzinę (na początku nieco mniej, ale Twój wysiłek na pewno nie pójdzie na marne),
  • poprawić koordynację ruchową oraz równowagę ciała – to sprawi, że łatwiej będzie Ci na co dzień zachować wyprostowaną postawę,
  • poprawić kondycję fizyczną – wskocz na rolki nawet 1-2 razy w tygodniu i przekonaj się, o ile łatwiej będzie Ci pokonać długie ciągi schodów czy przebiec dystans dzielący Cię od odjeżdżającego autobusu,
  • wzmocnić serce – rytm jazdy rekreacyjnej idealnie wpisuje się w trening aerobowy, a co za tym idzie – korzystnie wpływa na pracę Twojego układu sercowo-naczyniowego.

To świetna zabawa

Na rolki możesz się wybrać samodzielnie – gdy chcesz po prostu się zrelaksować i „przepracować” stres nagromadzony w ciągu dnia. Wówczas mogą Ci się przydać np. słuchawki Bluetooth i smartfon z ulubioną muzyką. Możesz także wyruszyć na szlak w towarzystwie – przyjaciół, ukochanej osobie czy pozostałych członków rodziny.

Masz ochotę na zabawę na wyższym poziomie zaawansowania? Spróbuj slalomu freestyle i naucz się wykonywania efektowych akrobacji. Jeśli „wkręcisz się” w ten styl jazdy – zainwestuj w rolki freestyle, dzięki którym manewrowanie między słupkami będzie jeszcze prostsze.

Przemieszczaj się po mieście, omijając korki

Rolki to więcej niż akcesorium sportowe. To również Twój nowy środek transportu. W pogodny, ciepły dzień zapomnij o długich korkach w drodze do pracy czy szkoły. Załóż na nogi rolki szybkościowe, rozwiń dobrą prędkość i dotrzyj na czas do celu – zdrowo i przyjemnie. Odpowiednie rolki zamówisz w sklepie Asport.pl.

Dotleń swój organizm

Ćwiczenia na świeżym powietrzu dostarczą Ci znacznie większej dawki pozytywnej energii. Będą przyjemniejsze i zdrowsze – zwłaszcza jeśli do jazdy wybierzesz alejki otaczające pobliskie jezioro czy duży park. Tam jazda będzie czystą przyjemnością!

Rolki to sprzęt sportowy dla każdego. I Ty dołącz do grona ich fanów!