Jak utrzymać dobrą kondycję fizyczną? Żeby rozpocząć ćwiczenia potrzebna jest chęć, ale na osiągnięcie dobrych wyników mają wpływ również jakość i różnorodność sprzętu.

Wady treningu w domu

Każdy powinien sam dla siebie wybrać rodzaj sprzętu do ćwiczeń. Jedni uważają że trening kardio jest podstawą każdego treningu, drudzy są innego zdania. Tak czy inaczej bez niezbędnego sprzętu nie jesteśmy w stanie osiągnąć celu o wymarzonej sylwetce. Zakup maszyn do domu i urządzenie domowej siłowni często wiąże się z brakiem miejsca oraz z dużym nakładem finansowym. Rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup karnetu na siłownie ale tutaj również będziemy musieli zapłacić. W każdym przypadku konieczne są pieniądze. Ale my mamy dla Państwa rozwiązanie.

Gdzie, poza siłownią, można trenować?

Są miejsca, które stanowią alternatywę dla siłowni. Dzięki coraz większemu propagowaniu „życia fit”, przez ostatnie kilka lat, mamy siłownie plenerowe i place do Street Workout na terenach parków i osiedli mieszkaniowych. Co więcej, one są bezpłatne i pozwalają przeprowadzić trening, który jest równie dobry jak trening na siłowni.

Jak to działa?

Oczywiście, sprzęt do kalisteniki nie jest wyposażony w maszyny z ciężarami ani bieżnie, ale możliwości tych urządzeń są naprawdę duże. Kalistenika – to ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Taki sprzęt doskonale służy sportowcom i amatorom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze Street Workout. Głównym atutem placów do kalisteniki jest ich szeroka dostępność dla chętnych w niemal każdym wieku. Zaczynając od 14 roku życia każdy może ćwiczyć, dopasowując poziom trudności do swoich możliwości. Kolejną zaletą urządzeń Workout jest ich pełna bezobsługowość – prawidłowe użytkowanie sprzętu nie wymaga dodatkowej wiedzy specjalistycznej.

Z czego się składa sprzęt Workout?

Mimo niezwykłej nazwy to są zwykłe urządzenia treningowe: drążki, poręcze, kółka, ławki, drabinki poziome i pionowe oraz inne, które już wykorzystywaliśmy do zabawy jako dzieci.

Mimo prostej konstrukcji Street Workoutu, komfort i bezpieczeństwo korzystania zależy od szeregu czynników. W szczególności dotyczy to prawidłowo wybranej lokalizacji, montażu oraz jakości urządzenia. Przeznaczenie do użytku zewnętrznego wymaga od street workout sprzętu wytrzymałej konstrukcji, materiałów wysokiej jakości i dbałości wykonania.

W ostatnim czasie znacząco przybywa w Polsce miejsc do ćwiczeń street workout wyposażonych w sprzęt firmy Interatletika. Z ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku, firma zdobyła uznanie i miano wiarygodnego producenta. Potwierdzeniem tego są nie tylko liczne certyfikaty jakości, w tym ISO 9001-2000, lecz również udział firmy w międzynarodowych targach i wystawach. Produkty marki Interatletika mogą Państwo znaleźć w ponad 35 krajach na całym świecie.

Tak więc, żeby podtrzymywać dobrą formę nie trzeba iść do siłowni i wydawać pieniędzy. Koniecznym warunkiem jest chęć osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz ciekawość świata workout.