Męskie marynarki to taka część garderoby, która doskonale wygląda w zestawie – tworząc garnitur, jak i można powiedzieć – solo – ubrana do dżinsów wtedy tworzy bardzo nieoficjalny strój, idealny na przykład do pracy. Męskie marynarki, podobnie jak damskie żakiety charakteryzują się mnogością fasonów oraz faktur, dzięki czemu można je dobrać na różne okazje i do różnych stylizacji.

Warto na samym początku wiedzieć, że męskie marynarki dzielą się na dwie podstawowe grupy:

  1. Marynarki w tylu europejskim – te posiadają taliowanie i sprawiają dzięki temu wrażenie dopasowanych
  2. Marynarki w stylu amerykańskim – jest prosta, nie posiada specjalnych wycięć dzięki czemu doskonale nadaje się dla panów, których figura nie należy do tych tak zwanych idealnych.

Męskie marynarki posiadają także rozcięcia tak zwane szlice. W klasycznym wydaniu jest to jedno cięcie pośrodku pleców z tyłu, modne jest także podwójne rozcięcie – po bokach – to znakomicie sprawdza się w marynarkach przeznaczonych dla panów z nadprogramowymi kilogramami – optycznie wysmukla sylwetkę.

Przy wyborze odpowiedniej marynarki należy także mieć na uwadze guziki. Do wyboru są marynarki jedno i dwurzędowe. Te drugie polecane są panom o nienagannej figurze oraz proporcjach, te pierwsze doskonale sprawdzą się zaś u wszystkich. Wybierając marynarkę warto zwrócić uwagę na ilość guzików. Najnowszym trendem jest to, aby marynarka posiadała dwa guziki. Ale możliwe opcje to także jeden, trzy, cztery i więcej. Należy jednak mieć na uwadze to, że im więcej guzików, tym optycznie tułów stanie się krótszy. Tak więc niscy panowie, powinni wykazywać powściągliwość w kwestii guzików przy marynarce.

Robiąc przegląd męskich marynarek zwróćmy uwagę na to, z czego owe marynarki mogą, a w zasadzie powinny być wykonane.

– wełna – to materiał wykorzystywany do szycia garniturów wysokiej klasy. Oczywiście same marynarki, występujące bez zestawu ze spodniami także mogą być wykonane z tego materiału. Zapewni im on trwałość oraz wysoką jakość oraz komfort używania przez długi czas.

– tweed – to rodzaj bardzo grubej wełny. Marynarka wykonana z tego typu tkaniny doskonale sprawdzi się zimą, dokładnie otulając ciało i chroniąc je przed uczuciem chłodu Tweedowe marynarki świetnie sprawdzają się także jesienią – można nie nosić na nie okrycia wierzchniego, a jedynie jakiś fajny szalik wokół szyi. Ubrana do spodni dżinsowych wygląda świetnie zarówno w pracy, jak i na randce albo na spotkaniu ze znajomymi.

– sztruks – to rodzaj bawełny. Sztruksowe marynarki także mają wielu swoich zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników. Będąc ponad podziałami należy oddać im pewne faktyczne cechy takie jak – przewiewność – bądź co bądź tkanina jest wykonana z naturalnych włókien, poza tym jest bardzo trudna w utrzymaniu. Jeśli sztruks wypierzemy w zbyt wysokiej temperaturze – straci kolor oraz sprężystość, jeśli wyprasujemy na sucho – odgniotą się jego prążki, jeśli wyprasujemy nie zważając na odstające elementy – odznaczą się one w nieestetyczny sposób. Poza tym sztruks szybko się wyciera oraz wygniata, na przykład na łokciach.

– len – lniane marynarki są idealne na ciepłe dni. Len jest naturalny i bardzo przewiewny, Niestety jest kompletnie nieodporny na zgniecenia, ale za to łatwo i szybko można go uprasować. Warto więc mieć lnianą marynarkę w swojej szafie.

Jak widać mnogość fasonów, materiałów jest inspirująca do tego, aby poszukać swojego, niepowtarzalnego stylu – oferta Modini.pl na pewno może w tym pomóc. Panowie powinni mieć to na względzie i nie pozostawać obojętnymi wobec kwestii dobrego wyglądu. Dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku mężczyzna idealny, to mężczyzna zadbany – nie przesadnie lecz świadomie. A w zbiór cech świadczących o dbaniu o siebie, wpisuje się także umiejętność doboru stosownego i dobrego ubrania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która pomoże w osiągnięciu takiego właśnie przyjemnego dla oka efektu.

Modini.pl – Internetowy Salon Mody