Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czym jest dla wielu z nas małżeństwo? A może ciekawi Cię co daje kobietom chodzenie na szpilkach? Te oraz inne ciekawostki poniżej!

Kobiety, które chodzą na szpilkach mają bardziej udane życie seksualne! – wszystko to nie tylko za sprawą ich wpływu na wygląd czy seksapil. Kołysanie wywołane przez chodzenie na obcasach sprawia, że rozwijają się mięśnie dna macicy, a to z kolei przekłada się na głębsze doznania seksualne. Udowodniono, że takie „ćwiczenie” nie tylko lepiej rozwija te partie mięśni,a le także wpływa na zwężenie wejścia pochwy i poprawia jej elastyczność.

Małżeństwo leczy depresję! – Według danych z magazynu „Psychological Medicine” ludzie którzy żyją w udanym małżeństwie rzadziej cierpią na depresję i rzadziej mają stany lękowe. Gdy depresja się zdarza to cierpią na nią najczęściej kobiety.. Niestety w chwili utraty partnera czy to przez rozwód lub śmierć, ryzyko zaburzeń psychicznych wzrasta.. Panowie wpadają w szpony nałogów, a panie w depresję.

Więcej odpoczywasz to więcej śpisz! – niemal każdy miał sytuację, w której spał ponad 10 godzin i wstał niewyspany lub spał 5 godzin i do pobudki nie potrzebował budzika – naukowcy po przeprowadzeniu badań odkryli, że to osoba odpoczywająca w ciągu dnia będzie spać dłużej średnio o 42 minuty. Okazuje się, że długi sen wcale nie dodaje nam sił i energii na cały aktywny dzień. Jest wręcz przeciwnie, bardziej aktywne są osoby które śpią mniej! Jeden z naukowców twierdzi, że za taki stan rzeczy odpowiada stres.

Na dużych wysokościach chudniemy! – niemieccy naukowcy odkryli, iż na dużych wysokościach nasz organizm produkuje mniejsze ilości hormonów odpowiedzialnych za apetyt i trwać to może nawet do kilku tygodni po powrocie! Wszystko to dlatego, że niższa zawartość tlenu na dużych wysokościach zwiększa produkcje leptyny (hamującej apetyt), a dodatkowo poprawia się metabolizm. Chcąc zrzucić kilka kilo pora wybrać się w góry kochani!