Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak wielkie są płuca człowieka lub czy herbata z cytryną jest zdrowa? Być może szukasz sposobu na odmłodzenie? Te oraz inne odpowiedzi i ciekawostki.

Herbata z cytryną nie jest taka zdrowa! – składniki listków herbaty w połączeniu z cytryną przyczyniają się do powstawania cytrynianu glinu, który odkładając się np. w mózgu może prowadzić do choroby Alzheimera. Pijąc pyszną herbatkę warto pamiętać o tym, aby dodawać cytrynkę dopiero po wyjęciu torebki lub listków herbaty, zanim składniki obu zareagują..

Pomidory mają właściwości odmładzające! – zawierają duże ilości antyoksydantów jak likopen, który podnosi odporność na działanie promieni UV z siłą porównywalną do faktora 1,3. Dodatkowo zawarty w nich prokalogen zapobiega wiotczeniu skóry. Jedząc duże ilości pomidorów można spłycić zmarszczki. Należy jednak pamiętać iż najwięcej likopenu przyswajamy dzięki pomidorom poddanym obróbce termicznej.

Płuca człowieka miałyby powierzchnię kortu tenisowego gdyby je rozłożyć i spłaszczyć!

Kawa może mieć tyle kalorii co porządny posiłek! Typowa kawa kupowana w kawiarniach ma od 200 do 300 kcal, ale zamawiając np. mrożoną mocca z bitą śmietaną i polewą czekoladową może mieć nawet 600 kcal! czyli więcej niż McRoyal – najbardziej kaloryczny hamburger w McDonaldzie. Ale spokojnie 🙂 mała czarna bez cukru ma tylko 2 kcal.

Nie należy popijać antybiotyków mlekiem! – za sprawą zawartych w mleku jonów wapnia, magnezu, żelaza czy glinu hamuje ono wchłanianie niektórych antybiotyków z przewodu pokarmowego co czyni je bezskutecznymi.