Cellulit, inaczej nazywany lipodystrofią lub „skórką pomarańczową”, powstaje jako efekt nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i współwystępuje ze zmianami obrzękowo-włóknistymi, które dotykają tkankę podskórną.

Z problemem, o którym mowa, borykają się głównie kobiety mające już za sobą okres dojrzewania, mężczyzn ta przykra przypadłość w zasadzie nie dotyka. Cellulit sprawia, że skóra na pośladkach, kolanach, udach, ramionach czy brzuchu staje się pofałdowana i nierówna, a przez to prezentuje się wyjątkowo nieatrakcyjnie.

Wiele pań podejmuje samodzielną walkę z cellulitem, stosując specjalne kremy i balsamy, wykonując masaże, które pobudzają krążenie, co ma z kolei przyczyniać się do rozbijania grudek tłuszczu. Wspomniane „domowe” metody cechują się nieszczególnie wysoką efektywnością i wymagają systematyczności, dlatego też warto rozważyć możliwość poprawiania kształtu sylwetki dzięki zastosowaniu nieco bardziej zaawansowanych sposobów – jednym z nich jest liporadiologia http://www.instytutluisa.pl/uslugi/ksztaltowanie-sylwetki-liporadiologia/

Liporadiologia to przyjemny i nieinwazyjny zabieg, który opiera się na zastosowaniu fal radiowych, promieniowania IR, masażu, specjalnie profilowanych rolek, a także światła LED. Celem wykorzystania liporadiologii jest pobudzenie różnych obszarów skóry i usprawnienie procesów biologicznych zachodzących w tkankach. W efekcie w dość krótkim czasie kształtuje się sylwetkę i pobudza głębsze warstwy skóry do wytężonej pracy. Odpowiednia stymulacja sprawia, że skóra zaczyna wydzielać większe niż do tej pory ilości kolagenu, dzięki czemu staje się wyraźnie gładsza, bardziej sprężysta i po prostu ładniejsza. Stosowanie opisywanych tutaj zabiegów przynosi w krótkim czasie wyraźne rezultaty – bez wysiłku i wyrzeczeń ze strony osoby, która się im poddaje.

Dziś skórka pomarańczowa nie jest problemem, który determinuje sposób, w jaki kobiety myślą o własnym ciele. Nowoczesne i w pełni bezpieczne zabiegi pozwalają skutecznie zredukować nieatrakcyjne i kłopotliwe zmiany skórne. Opisywaną tutaj liporadiologię można stosować w odniesieniu do licznych fragmentów ciała, jak: twarz, podbródek, brzuch, pośladki oraz uda. Pojawienie się na kobiecym ciele nieestetycznej skórki pomarańczowej jest dość kłopotliwe, jednak szczęśliwie można się jej skutecznie pozbyć – bez bólu, bez wysiłku i dość szybko. Poprawa krążenia i wzmożona produkcja kolagenu to pierwsze skutki stosowania liporadiologii, które przekładają się z kolei na wyraźną poprawę kondycji skóry, wygładzając ją i czyniąc zdecydowanie bardziej sprężystą, atrakcyjną, po prostu młodą.