Wiele kultur nadaje sylwestrowym przekąskom niezwykłej mocy, która ma przynieść w Nowym Roku szczęście, zdrowie i dobrobyt. Oto szczęśliwe przekąski na sylwestrową noc, na które warto się skusić, a być może ich dobry omen naprawdę działa!

Zielone warzywa

To jedne z warzyw, które warto spożywać w sylwestrową noc. Ponieważ przypominają kolorem pieniądze, mają przynieść bogactwo i dobrobyt w nadchodzącym roku.

Fasola

Podobnie jak zielone warzywa ma symbolizować pieniądze, a konkretnie monety, niemniej bez względu na formę – fasola czarna, soczewica czy zielony groszek są bogate w błonnik, co pozwoli bezpiecznie delektować się szampanem!

Makarony i ziarna

To według wielu symbol szczęścia i długiego życia. Ziarna jak ryż, kwinoa czy jęczmień oznaczają obfitość, a długie nitki makaronu – bezkresne szczęście.

Owoce – najlepiej winogrona

Na Sylwestra, Meksykanie jedzą winogrona przed wybiciem północy, a każde z nich symbolizuje kolejne miesiące nadchodzącego roku. Jeżeli owoc jest gorzki, warto uważać w tym miesiącu! Wśród owoców stanowiących dobry omen na nowy rok są nasiona granatu – symbol dobrobytu oraz słodkie figi, które zwiastują płodność.

Mięso wieprzowe

Świnie są symbolem szczęścia np. na południu Ameryki, dlatego ich spożywanie w połączeniu z fasolką wróży dobry Nowy Rok.

Ciastka

Szczególnie te w kształcie okręgu mają przynieść dobry Nowy Rok, gdyż ich symbolika pełnego koła sprawia, że przeżyjemy go w zdrowiu i w pełni.

Ryby

To symbol szczęścia, a ponieważ ich łuski przypominają monety, są one również symbolem dobrobytu i obfitości łask.