Każdy, kto kocha sport, treningi i aktywny tryb życia na co dzień, szuka rozwiązań, które pomogą mu cieszyć się tym wszystkim jeszcze bardziej! Drobne urozmaicenia, ot chociażby słuchanie ulubionej muzyki, stanowią doskonały dodatek, który sprawia, że przyjemność z codziennych ćwiczeń, spacerów, a nawet domowych porządków jest zdecydowanie większa. Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy kochają aktywność na co dzień w rytm muzyki, wychodzi Sudio, oferując nowoczesne słuchawki bluetooth – Vasa Blå.

Słuchawki Vasa Blå to połączenie wysokiej jakości, lekkości i bezprzewodowej konstrukcji, tworzące wyjątkową całość, którą koniecznie trzeba było przetestować!

Pierwsze wrażenie

Po otrzymaniu słuchawek, pierwsze wrażenie – WOW! Zawartość pakietu Sudio chyba nie mogła być bardziej kompletna i dopracowana pod kątem akcesoriów. Zgrabne pudełko zawiera słuchawki (które można wybrać spośród kilku opcji kolorystycznych), ładowarkę w postaci kabelka microUSB, kilka nakładek na słuchawki – gwarantujących idealne dopasowanie do uszu, specjalny łącznik, który pozwala przymocować słuchawki do kurtki czy koszulki oraz eleganckie i wyjątkowo funkcjonalne etui, kolorystycznie dopasowane do słuchawek.

Słuchawki Vasa Blå są super lekkie, a praktyczne wykonanie i swoboda jaką dają w trakcie użytkowania są nieocenione – docenią je szczególnie osoby, które mają dość ciągnących się kabelków np. podczas wykonywania ćwiczeń na macie.

W praktyce…

Ponieważ nie należę do ekspertów i wielkich maniaków gadżetów, najważniejsze są dla mnie funkcjonalność, łatwość w obsłudze i wygląd – estetyka i styl to naprawdę miły dodatek.

Do tej pory miałam okazję sprawdzić w „akcji” różne słuchawki. Niemniej gdy sparowałam Vasa Blå z moim telefonem (doskonale łączą się z produktami iPhone i każdym urządzeniem posiadającym Bluetooth) mogłam cieszyć się ulubioną ścieżką dźwiękową podczas wieczornej przebieżki zapominając o czymś takim jak kabelki.

W pierwszej kolejności moją uwagę zwróciła niezwykła wygoda. Słuchawki za sprawą różnych nakładek można dopasować idealnie, przez co komfortowo umiejscowione, nie wypadają przy każdym ruchu – nawet podczas zmian tempa czy podskokach.

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest doskonała jakość dźwięku – można usłyszeć każdy instrument i nutę ulubionego kawałka, a dodatkowo, słuchawki Vasa Blå nie zagłuszają tego co dzieje się dookoła – co jest wyjątkowo ważne podczas biegania po mieście czy treningów w parku.

Słuchawki wykonane są z bardzo elastycznego i zdecydowanie wodoodpornego materiału, dlatego pot czy strugi deszczu nie przeszkadzają w odbiorze ulubionej muzyki. Doskonałą opcją jest pilocik umiejscowiony na słuchawkach, który pozwala przewijać muzykę do przodu i wstecz, umożliwia regulację głośności, a także pozwala odbierać połączenia głosowe za pomocą wbudowanego mikrofonu. Vasa Blå wyposażono w małą diodkę LED, która informuje o przychodzącym połączeniu i stanie naładowania baterii.

Kilka detali technicznych

Słuchawki Vasa Blå to urządzenie posiadające małą baterię i subtelnie ukryte złącze microUSB. Bateria, może wytrzymać do 8 godzin. Pełne naładowanie trwa około 2 godzin, ale na wyjście na 30 minutowy jogging czy spacer wystarczy 10-20 minut ładowania.

Połączenie Bluetooth jest naprawdę doskonałej jakości, małe problemy pojawiły się jedynie przy użytkowaniu z notebookami, ale to już wina tych urządzeń (mają słabszy Bluetooth – tak podpowiedział mi znajomy informatyk). Małym minusem jest stosunkowo krótki zasięg Bluetooth- ok. 10 metrów, ale jest to „wada” uzasadniona.

Podsumowanie

Jak dla mnie, słuchawki są doskonałym gadżetem, z którym ostatnio się nie rozstaję. Funkcjonalna konstrukcja, wydajność, a co dla mnie ważne również stylistyka są wprost wymarzone. Podczas biegania na świeżym powietrzu czy podczas treningu w domu doskonale trzymają się uszu, gwarantują doskonałą jakość dźwięku i nie plączą się. Urocze etui i piękna kolorystyka sprawiają, że są one naprawdę efektowne i spodobają się wszystkim – zarówno paniom jak i panom.

Zalety:

 • piękne wykonanie
 • wygoda użytkowania
 • długi czas ciągłego odtwarzania
 • doskonała jakość dźwięku
 • regulacja głośności
 • wbudowany mikrofon umożliwiający rozmowę telefoniczną
 • żywa kolorystyka
 • praktyczne etui
 • łatwość indywidualnego dopasowania za sprawą różnych nakładek na słuchawki
 • łatwość obsługi i parowania z urządzeniami.

Wady:

 • dosyć wysoka cena
 • ograniczony zasięg – oddalenie się od urządzenia powyżej 9-10 metrów utrudnia korzystanie ze słuchawek, dlatego smartfon lub inne urządzenie mobilne dobrze jest mieć niedaleko.

Specjalnie dla Was mamy kod zniżkowy 15% na zakupy w sklepie internerowym Sudio: FITERIA15