Wiatr, promieniowanie UV, mróz, klimatyzacja czy szybkie zmiany temperatur powodują, że włosy stają się suche i pozbawione blasku. Dodatkowo codzienna stylizacja i farbowanie osłabiają strukturę włosów. Po pewnym czasie takiego traktowania stają się one łamliwe i rozdwajają na końcach. Rozwiązaniem może okazać się sauna. Na czym polega ten zabieg? Jakich efektów się spodziewać?

 

Zabieg

Sauna na włosy jest stosunkowo prostym zabiegiem. Ma za zadanie odżywić oraz wzmocnić łamliwe i rozdwajające się końcówki. Przed zabiegiem włosy muszą być dwukrotnie umyte szamponem. Potem nakłada się na nie odpowiednią odżywkę-maskę przeznaczoną do sauny. Długie włosy należy upiąć, aby całe mogły znaleźć się pod aparatem. Urządzenie przypomina tradycyjną suszarkę fryzjerską. Generuje ono temperaturę około 40 st. C. Zabieg nawilżania trwa ok. 20 minut, po czym spłukuje się włosy chłodną wodą, by dokładnie zamknęła się ich łuska.

 

Efekty

Sauna wspaniale odżywia włosy i odbudowuje ich naturalną strukturę. Ponadto nawilża każdy włos od środka. Pozwala na poprawę ich kondycji i wyglądu. Po zabiegu włosy będą sprężyste, pełne blasku i łatwe do układania. Także kolor włosów farbowanych wygląda intensywniej. Działanie sauny widoczne jest już po pierwszym zabiegu.

 

Sauna na włosy zalecana jest osobom, których włosy są:

  • farbowane,
  • przesuszone,
  • matowe,
  • porozdwajane,
  • puszące się pod wpływem wilgoci.

 

Aleksandra Lebryk