Świadomość ekologiczna sprawiła, że mieszkańcy Warszawy decydują się zrezygnować z samochodów, a ostatnimi czasy nawet z korzystania z miejskich środków transportu. Przerzucili się na rowery, a miasto odpowiedziało również i na tą nagłą potrzebę. Stworzono punkty z rowerami miejskimi zwane Veturilo. Nie wszyscy lubią jednak liczyć się z czasem lub dodatkowymi opłatami, więc wielu mieszańców postanowiło kupić własny sprzęt. Które miejsce będzie najlepsze do zakupu roweru?

Najlepszym wyborem będzie sklep rowerowy. Istnieją sklepy rowerowe, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić odpowiednie strony internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sklep rowerowy Warszawa, a z pewnością znajdzie się kilka punktów, np. sklep T-Bike. Niezależnie od tego, czy wybierzemy stacjonarny sklep i będziemy rozmawiać z osobą stojącą przed nami czy zdecydujemy się na sklep internetowy i za pomocą czatu lub maili zasięgniemy opinii, pracownicy takich sklepów z pewnością będą na tyle kompetentni, że odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i rozwieją wątpliwości.

Sprzedawcy doradzą, jaki rower będzie odpowiadał na potrzeby klienta, a przecież modeli jest już bardzo wiele. Od zwykłych miejskich, damskich lub spacerowych po „górale”, wyczynowe a nawet tandemy dla wycieczek rodzinnych. Dodatkowo, dobry sklep rowerowy umożliwi dokupienie części na wymianę lub dla modyfikacji już wcześniej kupionego sprzętu, dodanie kilku ciekawych lub potrzebnych akcesoriów jak siedzisko dla dziecka, a nawet zapewni możliwość dobrania odpowiedniego stroju na dłuższe wyprawy rowerowe. Asortyment więc będzie zadowalający dla każdego klienta, niezależnie czy postanowi jeździć rowerem po mieście czy przez leśne szlaki.

Innym rozwiązaniem jest sklep sportowy. Starają się do każdego działu zatrudniać zainteresowanego tematyką pasjonista, czyli do działu pływania zatrudnić osobę często chodzącą na basen, do działu jeździectwa przynajmniej umiejącego jeździć konno i do działu z rowerami osoby znającej się na rzeczy. Zapewnia to kompleksową obsługę i kompetentnego doradce. Starają się nie oznacza jednak, że będą oni kompetencji z całą pewnością- należy na to uważać.

Sklepy sportowe nie są też tak dobrze zaopatrzone, ponieważ nie skupiają się tylko na rowerach. Części może nie być lub możemy czekać na ich sprowadzenie. Na wiele modeli rowerów też możemy nie liczyć. Ich atutem jest jednak niska cena, często dużo niższa niż w sklepach rowerowych.

Istnieje oczywiście jeszcze możliwość zakupienia roweru w hipermarkecie, ale nie doczekamy się tam ani fachowej opinii ani wielkiego wyboru. Często jest taniej, ale bywa, że ta niska cena idzie w parze z niską jakością.

Można też nabyć rower w drugiej ręki- czyli używany. Portale internetowe jak Allegro umożliwią skontaktowanie się z osobą, która ze swojego roweru po prostu nie korzysta. Jeśli będziesz tylko pamiętał o gwarancji i dowodzie zakupu, unikniesz problemów.