Przedtreningówki – czy warto brać takie suplementy?

O tym, że regularne treningi to naprawdę ciężka praca przekonało się już wiele osób, dla których uprawianie sportu ma ogromne znaczenie w codziennym życiu. Wiele osób szukało również swego rodzaju „pobudzaczy” – a zatem rozwiązań, które pobudziłyby i uczyniły treningi jeszcze bardziej efektywniejsze. Jako niezbędne w takich sytuacjach reklamowane są przedtreningówki. Co to takiego i czy rzeczywiście warto brać takie suplementy? Sprawdziliśmy to!

Co to są przedtreningówki?

Popularne przedtreningówki to nic innego jak substancje, które mają za zadanie pobudzić nasz organizm. – Wiele suplementów tego typu zawiera przede wszystkim składniki pobudzające i doprowadzające nasz organizm do stanu krótkotrwałej euforii. Wzmagają również przepływ krwi, a nawet niektóre stymulują układ nerwowy. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju substancji czynnej, jaka znajduje się w danym suplemencie. Warto wiedzieć również, że wiele preparatów przedtreningowych ma bogaty skład – zawiera kilka lub nawet kilkanaście substancji o działaniu kierunkowym, działających albo na dany układ, albo też konkretny narząd. – mówi ekspert z portalu wirtualnecentrumtreningowe.pl

Przedtreningówki – brać czy nie?

Kwestią sporną jest kwestia zasadności brania tego typu suplementów. Warto zaznaczyć, że wiele z nich to niezwykle złożone suplementy – jednym z popularniejszych jest mieszanka: Beta-alaniny, HCL-kreatyny, L-Leucyny, Agmatyny, Kofeiny, Asparaginianu i Oktopaminy. Substancje te same w sobie nie są szkodliwe i mają udowodniony pozytywny wpływ na nasz organizm, ale pamiętajmy, że co za dużo to niezdrowo. – Wiele składników w przedtreningówkach występuje w dużych dawkach – szczególnie tyczy się to pobudzającej kofeiny. Decydując się zatem na tego typu rozwiązanie należy dokładnie sprawdzić skład wybranego preparatu i najzwyczajniej w świecie kierować się rozwagą. O niebo lepszym i przede wszystkim długotrwałym rozwiązaniem jest jednak zrewidowanie swojego treningu i zastanowienie się, co w nim jest nie tak, że brakuje nam energii. – dodaje specjalista zwirtualnecentrumtreningowe.pl.