Dobrze wyglądać, to nie tylko nosić modne ciuchy, dodatki, mieć szałową fryzurę czy dbać o super sylwetkę… Ważne jest aby wiedzieć co wybrać dla siebie, aby podkreślić atuty, a także zakamuflować drobne niedoskonałości…

Mając świadomość własnego ciała, rodzaju sylwetki, swoich atutów i wad, przy użyciu różnych trików, możemy osiągnąć wymarzone efekty:

  • Masz długi nos? Wybieraj okulary z oprawkami, które mają nisko opuszczony mostek zasłaniający górną część nosa, z kolei gdy Twój nos jest niewielki postaw na modele które leżą wysoko, maksymalnie odsłonięty nos sprawi, że twarz nie zatraci proporcji.
  • Lubisz koszule, ale nie przepadasz za krawatami? – nie tylko Ty 😉 Wybieraj modele które mają kołnierzyki z krytymi guziczkami tzw. hidden button-down. Takie rozwiązanie sprawi, że koszula będzie wyglądała schludnie, nawet po odpięciu kilku górnych guziczków..
  • Lubisz koszule z krótkim rękawem? Jeżeli chcesz wyglądać zawsze elegancko i stylowo zrezygnuj z nich nawet w gorące dni! Gdy czujesz że jest Ci ciepło najlepszym rozwiązaniem jest podwinięcie rękawów – efekt jest naprawdę super. Latem dobrze wybierać koszule z bawełny oxford lub lniane czy mieszanki lnu z bawełną – dobrze odprowadzają wilgoć, dzięki czemu i Ty czujesz się w nich dobrze.
  • Masz jeszcze niewymodelowany brzuszek, lub zwyczajnie oponka wyszła spod kontroli? Nic się nie dzieje 😉 zamiast zapinać marynarkę, co sprawi, że optycznie dodasz sobie kilka kilogramów, noś ją rozpiętą; unikaj także wzorów moro np. na koszuli; ubieraj się w połączania jasnych i ciemnych elementów, najlepiej sprawdzi się ciemna koszula i jasna marynarka; postaw na pionowe paski na koszuli (najlepiej drobne i subtelne) wówczas optycznie Twoja sylwetka będzie wyglądała na szczuplejszą.
  • Must have w każdej męskiej szafie to granatowa marynarka! Pasuje na rożne okazje, zarówno w wersji z T-shirtem i dżinsami jak również bardziej eleganckiej z białą koszulą, krawatem i spodniami z wełny. Pasuje do każdego typu urody, łączy się doskonale z większością kolorów jak np. fioletami, czerwienią czy zieleniami.