Zabiegany tryb życia, ciągły stres i ciężkie kosmetyki odbijają piętno na naszej cerze, a w szczególności najdelikatniejszych okolicach oczu. Drobne zmarszczki, sińce, worki pod oczami sprawiają że wyglądamy nie tak atrakcyjnie jakbyśmy tego chciały. Oto kilka trików, które pomogą nam zadbać o oczy i ich okolice:

  • Krem pod oczy – dla niektórych to zwykła fanaberia, ale specjalnie stworzone dla tej delikatnej skóry kremy naprawdę potrafią zdziałać cuda – ich formuła jest opracowana z uwzględnieniem potrzeb tych specyficznych okolic, odpowiednio je nawilżając, odżywiając i napinając, pomagają zapobiegać zmarszczkom czy opuchliznom.
  • Korektory – gdy mamy problem z sińcami pod oczami, warto skorzystać z pomocy korektorów. Jeżeli sińce mają kolor wpadający w fiolet, pomocne będą te w kolorze żółtym, czerwone niedoskonałości zamaskuje kolor zielony, a wpadające w odcień niebieski – brzoskwiniowy.
  • Podkład – unikajmy nakładania go na okolice oczu, gdyż jest zbyt ciężki i grozi ryzykiem rolowania. Postaw na korektory stworzone dla okolic oczu, efekt będzie naturalny, a skóra nie ucierpi.
  • Zimne okłady – najlepszym sposobem na opuchlizny. W drogeriach bez problemu można znaleźć żelowe maski, które można schłodzić w lodówce, ale jeśli ich nie posiadamy wystarczą kostki lodu owinięte w chusteczki higieniczne. Efekt ulgi i odprężenia odczuwalny i widoczny jest już po kilku sekundach od nałożenia takiego kompresu na opuchnięte miejsca.
  • Olejek rycynowy – niedrogi sposób na rozświetlenie oczu – wystarczy wsmarować dwie kropelki w skórę okolic oczu na noc, a rano efekt murowany!
  • Okulary przeciwsłoneczne – promienie UV które nie są dobre dla naszego wzroku co oczywiste, dodatkowo powodują iż mimowolnie przymrużamy oczy pogłębiając zmarszczki, a do tego wspomagają występowanie worków pod oczami. Warto zatem zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne nie tylko dla ochrony oczu, ale i dla ich urody.
  • Sen – 8 godzin snu zapewni zdrowy wygląd skóry pod oczami, ale jak wiadomo nie zawsze możemy sobie na tyle pozwolić..

Fiteria – styl i uroda