Jeżeli zwykłeś wyrzucać odpady do kosza lub na kompostownik, możesz być zdziwiony faktem, że niektóre z nich można ponownie wykorzystać w celach kosmetycznych, które naprawdę działają cuda! Poniżej kilka sposobów jak odpady organiczne mogą nas upiększyć!

Fusy z kawy

Łącząc 3 łyżki drobno zmielonej parzonej kawy z 2 łyżeczkami oliwy z oliwek może stworzyć doskonały peeling złuszczający do twarzy i ciała. Drobinki kawy usuwają martwy naskórek, podczas gdy oliwa z oliwek sprawia, że skóra staje się przyjemnie miękka i doskonale nawilżona. Dodatkowym bonusem tego zabiegu jest fakt, iż kofeina może zostać wchłonięta przez skórę, co daje świetny zastrzyk energii o poranku.

Skorupki jaj

Oczyszczone i wysuszone skorupki jaj rozgnieć na drobno w moździerzu lub młynku, a następnie dodaj do ubitych białek jaj.

Tak wykonaną miksturę nałóż na twarz, stosując jako maseczkę ściągającą. Po wyschnięciu dokładnie umyj, a cera zyska gładkość i świeży wygląd.

Połówki po limonkach

Gdy wykorzystasz sok z połówek limonek lub cytryn, nie wyrzucaj ich tak szybko! Będą one doskonałym sposobem na zmiękczenie suchych łokci. Wystarczy do środka dodać odrobinę sody oczyszczonej i wykonać masaż łokci. Będzie to rewelacyjny peeling i wygładzenie dla suchego naskórka. Idealnie sprawdzi się to także w przypadku pięt lub kolan.


Skórki z pomarańczy

Skórka pomarańczy to niezwykle aromatyczny składnik np. domowych pachnących odświeżaczy powietrza. Dodatkowo mogą one przydać się do rozjaśniania cery poprzez wykonywanie peelingu, pocierając skórką twarz. Zaletą wnętrza skórek pomarańczy są także ich właściwości działające na nasze zęby, które pomagają przywrócić naturalną biel.

Skórki z awokado

Resztki skórek z awokado to rewelacyjny sposób na pozyskanie cennych olejków tego wspaniałego owocu. Mięsiste części wewnętrzne skórki z awokado wykorzystane jako maseczka na twarz, pozostawiona na 15 minut da niezwykłe nawilżenie. Po wszystkim wystarczy delikatnie spłukać pozostałości miąższu awokado ciepłą wodą.