Jeżeli starasz się schudnąć po raz pierwszy, z pewnością jesteś przytłoczony przez niezliczoną wręcz liczbę planów i produktów odchudzających obecnych na rynku. Szukanie tej najwłaściwszej opcji dla samego siebie, przybiera niejednokrotnie postać mission imposible.. Zanim jednak padniesz ofiarą kolejnej mody czy sztuczek odchudzających warto mądrze podejść do tematu i przejrzeć poniższe wskazówki.

Musisz przejść na dietę, aby schudnąć.

Z pewnością słyszałeś słowa dietetycznych guru, iż „diety nie działają”. Niestety to nie prawda, a przynajmniej niezupełnie. Oczywiście diety nazbyt restrykcyjne, powodujące następnie efekt jojo, pozostawiając spory ubytek na naszym zdrowiu, powodując znaczące szkody, nie są najlepszą alternatywą i rzeczywiście nie działają. Niestety w zrzucaniu wagi, konieczne jest przejście na nowy sposób odżywiania – i to jest właśnie dieta. Zdrowe odżywianie to nic innego jak odpowiednio skomponowana, zapewniająca kompleksową ilość składników odżywczych dieta, która pomaga zdrowo i trwale schudnąć, zmieniając jednocześnie nasze podejście do odżywiana. Aby mądrze wybrać najbardziej optymalną dla siebie dietę, ważne jest aby dobrać ją tak, by pasowała do naszego stylu życia, naszych osobistych preferencji. Ma ona zachęcić nas do zmian, a nie do nich zmuszać, gdyż tylko wówczas będzie najlepszym planem na całe życie.

 Nie możesz jeść więcej, spodziewając się że będziesz ważyć mniej.

Zaleca się jeść często, co trzy godziny, aby zapobiec pojawieniu się uczucia głodu. Niektóre diety pozwalają na jedzenie tego na co ma się ochotę. Inni dietetycy twierdzą z kolei, iż konieczne są takie plany dietetyczne w których nigdy nie odczuwa się głodu. Tak czy inaczej jeżeli myślisz o utracie wagi, konieczne jest jedzenie mniej. Może to być forma mniejszych porcji, mniejszej kaloryczności posiłków , albo też częstszych, ale mniejszych przekąsek. Często konieczne jest korzystanie ze wszystkich trzech. Można też twierdzić, iż ćwiczenia same dadzą radę – jeżeli mamy niewiele do spalenia, wówczas treningi być może wystarczą, ale przy sporej nadwadze, pilnowanie diety jest konieczne – to 75% sukcesu!

Utrata wagi nie jest łatwa i przyjemna.

Z pewnością widziałeś te reklamy, w których kobieta w skąpym bikini, pozuje z uśmiechem nad talerzem sałaty, dając do zrozumienia jak przyjemne jest odchudzanie. Zasypywani informacjami o tym, jak to bez wysiłku można schudnąć, czasami zaczynamy przez chwilę w to wierzyć, do czasu, gdy efekty wychodzą jakieś mizerne. Proces zrzucania wagi, nie jest tak przyjemny, jak wydawać się może. Dokonywanie każdej, ważnej zmiany w życiu bywa trudne, dlatego jeżeli myślisz, że odchudzanie to pestka, skończysz z nim szybciej, niż zacząłeś. Pierwsze kroki wydają się łatwe, jednak z każdym kolejnym dniem możesz czuć się zmęczony, głodny i zwyczajnie zniechęcony. Warto jednak przezwyciężyć te chwile kryzysu, gdyż szczupłe i zdrowe ciało, warte jest wysiłku.

Jeżeli już wiesz, jak podejmować inteligentne decyzje przy rozpoczęciu odchudzania, nie daj się zwodzić. Zacznij wyrabiać w sobie zdrowe nawyki żywieniowe, ćwicz regularnie i bądź w kontakcie z innymi, którzy są na tej samej ścieżce co Ty.