Każdy komu zależy na szybkiej redukcji, szuka różnych opcji diet, które pomogą uzyskać wymarzony efekt szybko, ale czy bezpiecznie? Oto kilka ważnych informacji na temat diety płynnej – jednej z popularniejszych metod szybkiego odchudzania.

Stosowana jest przez tych, którzy chcą zrzucić nawet 5 kg w ciągu tygodnia, co niekoniecznie jest zdrowym sposobem na odchudzanie. Polecają ją gwiazdy takie jak Beyonce, niemniej zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tego rodzaju diety, warto poznać jej zalety i wady.

Jedną z zalet diety płynnej jest fakt, że w przeciwieństwie do niektórych monotonnych diet, w których konieczne jest spożywanie dużych ilości kapuśniaku czy soku z selera, jest ona naprawdę smaczna, przez co nietrudno w niej wytrwać.

Składniki diety płynnej dostępne są w każdym sklepie spożywczym, przez co łatwo wprowadzić ją w życie. Warto jednak skupić się na składnikach organicznych, które będą najzdrowsze i pomogą osiągnąć najlepsze wyniki. Podstawowym „posiłkiem” diety płynnej jest napój z czterech dużych cytryn, litra wody źródlanej, 1/2 łyżki syropu klonowego i 1/2 łyżeczki pieprzu cayenne.

Osoby, które planują wytrwać w diecie cały tydzień, powinny zaopatrzyć się w większe ilości powyższych produktów, które można przygotowywać w partiach. Połączenie powyższych składników jest wyjątkowo dobre, a przy tym można je lekko dostosowywać w proporcjach do indywidualnych upodobań smakowych. Całość najlepiej smakuje schłodzona i jest idealnym sposobem na głód.

Pierwsze dni diety płynnej mogą powodować odczucie zawrotów głowy lub nudności, zwłaszcza u osób, które nigdy wcześniej diety nie stosowały. W momentach „kryzysu” można zjeść kawałek owocu np. jabłko, brzoskwinię czy porcję selera naciowego. Po kilku dniach, organizm przyzwyczaja się do mieszaniny, a do tego czujemy się wyjątkowo pobudzeni i pełni energii. Dieta nie powinna trwać dłużej niż tydzień, maksymalnie dwa, ale już przy zachowaniu zdrowego odżywiania. Należy zachować ostrożność podczas wprowadzania żywności bogatej w węglowodany, ponieważ może doprowadzić ona do szybkiego przybrania na wadze.

Przed podjęciem diety płynnej lub innej jej alternatywy, warto skonsultować się z lekarzem.