Każdego dnia spożywamy pokarmy, używamy kosmetyków i środków czyszczących. Choć wszystkie te wyroby są nam niezbędne, są również źródłem toksyn, a nieodpowiedni dobór pokarmów może prowadzić do zaburzeń poziomu cholesterolu we krwi. W jaki sposób oczyścić organizm i jednocześnie mieć pewność, że poziom cholesterolu nie zagrozi zdrowiu?

Sposób odżywiania ma niebagatelne znaczenie zarówno dla naszego wyglądu, jak i samopoczucia. Choć od dawna wiadomo, że tłuste i słodkie przekąski przyczyniają się do podwyższenia poziomu cholesterolu, a dokładniej jego złej frakcji we krwi, to nie można zapomnieć, że nie tylko one mają wpływ na nasze samopoczucie.

Jedząc, używając kosmetyków czy korzystając ze środków transportu, dostarczamy do organizmu również rozmaitych toksyn. Aby oczyszczanie organizmu przyniosło oczekiwane rezultaty, do zagadnienia należy podejść kompleksowo. Liczy się nie tylko zmiana diety, ale i przyzwyczajeń.

Dieta – klucz do dobrego samopoczucia i wyglądu

Pokarmy, jakie spożywamy mają bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy i wyglądamy. Spożywane produkty, przynajmniej częściowo, są też odpowiedzialne za poziom cholesterolu we krwi. Warto pamiętać, że ta substancja jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i w sposób naturalny jest produkowana przez wątrobę. Ponieważ jednak podwyższony poziom cholesterolu może doprowadzić do szeregu chorób układu krwionośnego, niezbędne jest baczne kontrolowanie tego, co znajduje się na talerzu.

By zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu niezbędne jest m.in. wyeliminowanie tłustych, słonych i słodkich przekąsek i wprowadzenie do codziennej diety warzyw, owoców, ryb czy zamienienie jasnego pieczywa na ciemne. Nie bez znaczenia pozostaje też regularne spożywanie posiłków i włączenie w plan dnia aktywności fizycznej, pozwalającej na utrzymanie właściwej wagi.

Toksyny. Jak sobie z nimi poradzić?

Złe samopoczucie może być nie tylko wynikiem podwyższonego poziomu cholesterolu, lecz także obecnych w organizmie toksyn. Te pochodzą z różnych źródeł: jedzenia, kosmetyków, używanych na co dzień środków czyszczących czy z powietrza. Detox czy detoksykacja również rozpoczyna się od diety, a ważnym jego elementem jest woda, pozwalająca na oczyszczanie organizmu z zanieczyszczeń.

Poza dietą detoks to również konieczność zadbania o swój organizm. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie ćwiczeń pozwalających na osiągnięcie równowagi. Przykładem takich mogą być np. ćwiczenia oddechowe, umożliwiające odpowiednie dotlenienie, poprawiające ukrwienie narządów wewnętrznych i mające bezpośredni wpływ na naszą wydolność.

Wsparcie podczas zmian

Dbanie o organizm nie jest zadaniem łatwym, ale warto poświęcić czas, by dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W walce zarówno z podwyższonym poziomem cholesterolu, jak i toksynami wesprzeć można się odpowiednim suplementem diety. Przykładem takiego jest Detox + Cholester (więcej na stronie internetowej: http://www.cholester.pl/detox/). To preparat pozwalający na oczyszczanie organizmu i jednocześnie wspomagający walkę o właściwy poziom cholesterolu we krwi.

Co można zyskać, sięgając regularnie po wspomniany suplement diety? Ponieważ detoks organizmu to złożony proces, preparat został wzbogacony o substancje, pomagające w pozbyciu się z organizmu toksyn – zawiera wyciąg z pokrzywy zwyczajnej i chlorelli. Ta pierwsza wspomaga wydzielanie z organizmu szkodliwych substancji, chlorella zaś ma dobroczynny wpływ na układ trawienny. Suplement pomaga też w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, gdyż zawiera sterole roślinne i czerwony ryż.