Bielizna to wyjątkowa część garderoby i wizytówka każdej kobiety. Seksowna i elegancka potrafi rozpalić męskie zmysły do czerwoności 🙂 Staniki, majtki, gorsety, halki wykonywane są z delikatnych materiałów takich jak satyna czy koronki, dlatego też należy o nie odpowiednio dbać i pielęgnować by wyglądały, jak nowe i za każdym razem przykuwały wzrok mężczyzny. Oto kilka porad, jak należy dbać o bieliznę, by nie straciła swojego uroku i służyła nam jak najdłużej.

1. Pierz bieliznę jak najczęściej. Pot, dezodoranty, balsamy czy perfumy pozostawiają ślady i mogą odbarwiać tkaniny. Brud, plamy i zapachy mogą zaś się utrwalić.

2. Zwracaj uwagę na metki. Jeśli na metce wskazane jest wyłącznie pranie w 30 stopniach lub tylko pranie ręczne stosuj się do zaleceń producenta.

3. Staraj się prać ręcznie. Nie ma to jak pranie ręczne – jest bezpieczne i wszystko mamy pod kontrolą. Zapobiega ono odkształcaniu się biustonoszy, zwłaszcza modeli z fiszbinami, typu push up, i gorsetów. Używaj łagodnych płynów do bielizny lub delikatnych tkanin.

4. Piorąc w pralce pamiętaj o zabezpieczeniu. W sklepach dostępne są specjalne woreczki, które zabezpieczają bieliznę podczas prania w pralce. Przed włożeniem stanika zapnij wszystkie haftki i klamerki, aby nie uszkodziły innych ubrań pranych razem. Najlepiej pierz w temperaturze 30 stopni.

5. Nie mieszaj kolorów. Nawet gdy pierzesz ręcznie pamiętaj by nie prać białych majtek z czarnymi czy kolorowymi.

6. Unikaj wieszania staników na suszarce i słońca. Stanik może się rozciągnąć i zdeformować, a pod wpływem słońca stracić intensywność koloru. Najlepiej suszyć w pozycji leżącej, w temperaturze pokojowej.

7. Wypranego biustonosza nie składaj na pół, wywracając jedną z miseczek na lewą stronę. Przechowuj go w pozycji rozłożonej, aby uniknąć wszelkich zgnieceń i deformacji.

 

Aleksandra Lebryk