Nietypowe porady zdrowotne bywają często zbawienne dlatego dowiedz się dlaczego napoje energetycznie nie dodadzą sił, albo co zrobić by zjeść mniej w ciągu dnia! Oto kilka dowiedzionych naukowo ciekawych faktów:

Napoje energetyczne nie dodadzą Ci sił.. Po wypiciu energetyka efekt jest krótkotrwały i często kończy się niechcianymi skutkami ubocznymi jak bóle głowy, rozdrażnienie czy kołatanie serca. Wszystko to dzieje się dlatego, iż zawierają one w swoim składzie dawkę kofeiny równą kilku filiżankom kawy, a do tego mnóstwo cukrów, które tylko chwilowo dają intensywna dawkę energii. Niestety najczęściej po chwilowym doładowaniu, czujemy się jeszcze bardziej znużeni..

Nie myj zębów tuż po posiłku, bo wbrew powszechnej opinii okazuje się, że lepsze jest odczekanie chwili. Kwasy pojawiające się w posiłkach np. owocowe czy z warzyw, zmiękczają szkliwo, dlatego szczotkowanie bezpośrednio po jedzeniu może je uszkodzić.

Zadaj sobie pytanie czy chcesz mniej ważyć czy nosić mniejszy rozmiar? Jeżeli zależy Ci na pierwszym to idealnie do tego prowadzi dieta, drugie osiągniesz przez ćwiczenia. Będąc osobą wysportowaną nie ważysz mniej niż osoba o lekko pulchnej budowie (ale nie gruba), gdyż mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, ale dzięki ich mniejszej objętości, osoby o sylwetce wysportowanej mają lepsze wymiary i mniejszy rozmiar.

Chcesz zjeść mniej w ciągu dnia? jedz większe i bardziej sycące przekąski! Gdy starasz się unikać podjadania i jedyną przekąską na którą jesteś w stanie się skusić jest owoc czy mały jogurt szybko ponownie odczuwasz głód co w efekcie powoduje zjedzenie większego posiłku później.. Postaw zatem na bardziej syte przekąski jak orzechy czy sery, które nasycą Cię na dłużej, a dzięki temu inne posiłki będą lżejsze i mniejsze, a podsumowując dzień okaże się że wcale nie jesz więcej!

Chcesz mieć więcej wigoru w ciągu dnia? Jeżeli możesz to w połowie godzin pracy wypij małą czarną kawę i od razu zrób sobie króciutką 20 minutową drzemkę! Po przebudzeniu będziesz jak nowo narodzony! Wszystko to dzieje się dlatego, iż w połowie dnia czujemy się już znużeni i zmęczeni, działanie kawy odczuwalne jest po około 20-30 minutach więc kumulując je z energetyczną drzemką odczuwasz podwójny efekt.. Oby tylko zrealizowanie tego genialnego sposobu było możliwe…