Ostatnio można spotkać się z coraz większym wysypem wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych, które zaczynają być naprawdę popularne, a w okół nich tworzą się swoiste modne grupy osób, które naprawdę zrzeszają się nie tylko, aby móc ze sobą lepiej współpracować, ale też dlatego, aby aktywizować te grupy społeczne, które jeszcze nie decydują się na uprawianie aktywności fizycznej.

O aktywnościach fizycznych i ich wpływie na zdrowie, pisze Anna Szymańczuk z portalu MedycynaPRESS.pl:

Triathlon

Należy do grona dyscyplin sportowych, które charakteryzują się tym, iż będą wymagać o wiele więcej niżeli tylko jednej umiejętności. W tej dyscyplinie trzeba pamiętać o tym, iż występuje tutaj kombinacja kolarstwa, biegania i pływania. Mało kto posiada na tyle woli walki, siły i zaangażowania, aby być w stanie przygotować się do triathlonu. Trzeba też pamiętać o tym, że triathlon jest dyscypliną sportową, która przed przytępieniem będzie wymagała wykonania badań lekarskich, ponieważ w innym przypadku nie będzie możliwości, aby uczestniczyć w tym.

Crossfit

Ostatnio zdobywa coraz większą popularność, a wyróżnia się on tym, iż jest mieszanką intensywnego treningu kondycyjnego oraz siłowego. Bardzo wiele osób, które uważają, iż ćwiczenia na siłowni są czymś monotonnym decydują się na zapisanie na crosffit i pozwala im to na dostarczenie organizmowi nowych wrażeń, dzięki czemu są w stanie bardziej zaangażować się w to co robią. Crossfit jest rodzajem wysiłku fizycznego, który powinien być wykonany przez 20 minut każdego dnia. Ponadto zanim się przystąpi do treningu powinno się pamiętać przede wszystko o odpowiedniej rozgrzewce, która jest tutaj niezbędna. Dodatkowo crossfit jest sportem, w którym poziom trudności rośnie raz z umiejętnościami, dlatego też nie ma co się bać, że z czymś sobie nie poradzicie.

Zumba

Należy do jednych z bardziej energicznych dyscyplin sportowych ostatnich lat. Jest to swoiste połączenie elementów fitnessu i tańców, które wywodzą się z ameryki łacińskiej. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, który jest idealny dla wszystkich osób, a zwłaszcza dla tych, którzy lubią miło spędzać czas podczas wykonywania ćwiczeń. Wynika to z tego, że podczas ćwiczeń osoby, które przebywają w grupie nie tylko spalają kalorie, ale również dobrze się przy tym bawią, dlatego jest to idealna odskocznia dla osób, które nie lubią ciężkiego i nudnego klimatu, który towarzyszy innym sportom.

Bootie balet

Należy ona do dyscyplin, które są w stanie łączyć wiele cech baletu oraz standardowego fitnessu. Warto zauważyć, że jest to rodzaj aktywności, który w sposób wręcz idealny wpływa na mięśnie kręgosłupa oraz postawę całego ciała. Ponadto jest to rodzaj sportu, dzięki któremu nie tylko wzmocnione zostaną mięśnie, ale również rozciągnie się ciało.

ToughMudder

Jest to dyscyplina, która będzie wymagała od uczestników tego, że nie będą bali się nieco pobrudzić. Można powiedzieć, że jest to w zasadzie dyscyplina, która prezentuje się niczym tor z przeszkodami. Uczestnicy na swojej drodze mają do pokonania tor, który sam w sobie przypomina pod względem poziomu trudności prawdziwy wojskowy tor przeszkód. Nieodzownymi elementami, które jednoznacznie kojarzą się z tą dyscypliną to przede wszystkim błoto oraz woda. Osoby, które biorą udział w takiej aktywności bardzo często kończą na tym, że wracają brudni i zmoknięci do suchej nitki.

Trampolina

Ćwiczenia na trampolinie należy do jednych z bardziej popularnych form ćwiczeń ostatniego czasu, zwłaszcza, że jest w stanie doskonale wpłynąć na opanowanie równowagi całego ciała, spalając przy tym sporą ilość tkanki tłuszczowej i świetnie się bawiąc. Bardzo ciekawym jest fakt, że dzięki spalaniu na trampolinie jest się w stanie umożliwić spalanie przeszło 1000 kcal w ciągu zaledwie jednej godziny. Jakby nie patrzeć trudno znaleźć drugi taki sport, który umożliwiłby coś takiego.

Elite Fitness

Należy to do kolejnego rodzaju hybryd, która łączy różnego rodzaju ćwiczenia, które pochodzą naprawdę wielu dyscyplin sportowych, mieszając to wszystko z treningiem siłowym oraz treningiem cardio. Wszelkiego rodzaju osoby, które znudziły się treningiem na standardowej siłowni czy też nie przepadają zbytnio za zwykłymi ćwiczeniami fitness mogą zdecydować się na to, aby korzystać z tej dyscypliny i bardzo możliwe, że szybko się w niej odnajdą.

Aerial joga

W tej dyscyplinie znajdzie się nie tylko elementu samej jogi, ale również elementy, które zostały zapożyczone z fitnessu, akrobatyki, rozciągania czy też tańca. Jest to dyscyplina sportowa, która jest w stanie pochwalić się tym, iż potrafi świetnie wzmacniać ramiona oraz brzuch, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Podczas wykonywania zajęć elementem charakterystycznym jest fakt, że korzysta się tutaj z kawałka materiału, który jest podwieszany do sufitu.

Kranking

Należy to do formy aktywności fizycznej, która w głównej mierze skupia się na tym, aby wzmocnić górne partie ciała, zwłaszcza jeżeli chodzi o mięśnie tułowia oraz mięśnie ramion. Podczas zajęć korzysta się z urządzenia, które nazywane jest krakcycle, które swoją budową może wielu osobom przypominać rower, jednak nie ma co się zmylić, gdyż nie jest to on, a to z tego względu, że tutaj do wykonywania ruchów używa się rąk, a nie nóg.