Coraz więcej z nas wykonuje pracę przy komputerze, a jak wszyscy wiemy siedzący styl życia nie jest korzystny dla naszych organizmów. Co możemy zrobić, abyśmy żyli długo i szczęśliwie i w jak najlepszej kondycji? Przede wszystkim powinniśmy postawić na aktywnośc fizyczną! Mordercze treningi nie są dobrym rozwiązaniem jeżeli rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem, gdyż w ten sposób możemy przyspożyć sobie więcej szkód aniżeli pożytku. Na początku dobrze jest postawić na zbilansowaną aktywność fizyczną, najlepiej w połączeniu z odpowiednią dietą. W tym wypadku spacery, jazda na rowerze lub nordic walking będą doskonałym rozwiązaniem, aby w końcu ruszyć się z miejsca. Nieważne czy wolimy jazdę na rowerze, piesze wycieczki do lasu lub po prostu aktwne spędzanie czasu za miastem. Za każdym razem, potrzebujemy jednak torby, w której zmieścimy wszystkie niezbędniki potrzebne poczas wysiłku, takie jak napój, ręcznik, ewentualnie matę lub inne akcesoria sportowe przydatne podczas treningu. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem plecak sportowy!

Czym się kierować przy zakupie plecaka sportowego?

Przede wszystkim odpowiedzmy na pytanie – do czego potrzebny nam plecak sportowy. W ofercie producentów znaleźć można bogatą ofertę plecaków specjalistycznych, których konstrukcja jest ukierunkowana na konkretne rodzaje aktywności. Inaczej bedzie wyglądał plecak trekkingowy, inaczej plecak na rower, a inaczej zostanie skonstruowany plecak do ogólnego wysiłku fizycznego.

Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem najsensowniejszy będzie wybór plecaka uniwersalnego, który sprawdzi się podczas większości rodzajów aktywności fizycznej. Plecak powinien mieć odpowiednią wielkość. Nie należy kupować ogromnego plecaka trekkingowego jeżeli zamierzamy używać go tylko podczas wycieczek rowerowych. Warto zwróć uwage na szelki – powinny być wyprofilowane i najlepiej jeżeli w swojej konstrukcji posiadają piankę, która realnie zmniejsza odczuwalny ciężar bagażu.

Materiał z którego wykonany będzie plecak ma niebagatelne znaczenie. Nie należy decydować się skądinąd na trwałe, ale w tym wypadku niepraktyczne plecaki skórzane. Skóra sama w sobie jest ciężka i niepotrzebnie będzie obciążać twoje plecy. Najlepiej postawić na plecaki wykonane z materiałów syntetycznych. Są one lekkie i zarazem wytrzymałe. Idealne będą plecaki wykonane z polyestru, który jest materiałem nie chłonącym wilgoci i szybkoschnącym, a w przypadku lepszych modeli  – od wewnątrz materiał pokryty jest membraną, która powoduje, że plecak jest nieprzemakalny. Walor ten można docenić szczególnie gdy podczas górskiej wycieczki „złapie” nas ulewa. Jeżeli szukamy mocniejszych plecaków dobrze jest rozejrzeć się wśród peoduktów wykonanych z tkaniny RipStop (w strukturę materiału wplecione zostają nitki, które dodatkowo wzmacjniają strukturę i zapobiegają rozerwaniom materiału). Warto zadbać również o to, aby plecak miał odpowiednią ilość komór i przegród. Warto dopasowac ich ilość do swoich indywidualnych potrzeb.

 

 

Najdroższy nie znaczy najodpowiedniejszy

Szukając plecaka warto omijać szerokim łukiem bardzo tanie plecaki. Cudów nie ma. Plecak za kilkanaście złotych nie może być wykonany solidnie i z wysokiej jakości materiałów – nawet jeżeli sprzedawca obiecuje, że jest to niezwykle solidny i trwały produkt. Dobrze jest się również zastanowić czy jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem, odrazu potrzebujemy najwyższej jakości technicznych plecaków przeznaczonych dla profesjonalistów, a ich cena to nieraz nawet połowa wypłaty?

Na co zatem postawić? Najlepszym rozwiązaniem będzie kompromis. Dobry jakościowo plecak sportowy można kupić w sklepach internetowych na promocji już za kilkadziesiąt złotych, jeżeli potrzebujemy mocniejszego modelu, wydatek ten nie powinien przekraczać 150 zł. Warto zajrzeć do sklepu internetowego SuperGalanteria. W swoim asortymencie, sklep posiada bardzo bogatą kolekcję plecaków (nie tylko sportowych), a przy zakupie powyżej 200 zł – wysyłka jest GRATIS!

 

Sprawdź ofertę plecaków sportowych – www.SuperGalanteria.pl