Każdy jest inny, ma inne proporcje, mankamenty czy zwyczajnie kompleksy.. Jest jednak kilka trików, które sprawią, że możesz zdawać się wyższy o kilka centymetrów, stracić kilka kilo w 10 minut lub poszerzyć ramiona by wyglądać postawnej.

Dodaj sobie kilka centymetrów wzrostu!

Jeżeli chcesz wydawać się wyższy, spraw by linia pomiędzy ramionami a stopami była prosta. Dobrze nosić jednolity strój, który wysmukli sylwetkę. Ciekawą opcją może być postawienie na pionowe drobne paseczki, które optycznie wydłużą całą postawę.

Spraw by Twoje stopy wyglądały proporcjonalnie do sylwetki

Jeżeli masz długie i duże stopy nie stawiaj na kwadratowe i szpiczaste czubki butów. Chcąc pozostać elegancki i poważny noś buty z noskami w kształcie migdała, taki zabieg pomoże uniknąć karykaturalnego efektu klowna, a Ty będziesz czuł się pewnie i swobodnie.

Podkreśl zgrabne i kształtne ramiona

Jeżeli nie masz jeszcze pięknie zarysowanej linii ramion, a pragniesz wyglądać atrakcyjnie, postaw na marynarki i kurtki z dobrze skrojonymi i lekko wypełnionymi okolicami barków. Tym sposobem uzyskasz ostrzejszy i mocniejszy zarys ramion, co doda sylwetce właściwych proporcji.

Chcesz wydłużyć nogi?

Nosząc spodnie staraj się by miały odpowiednią długość, gdyż przykrótkie mogą zepsuć właściwe proporcje. Nadmiar tkaniny w nogawkach z kolei, sprawi, że będziesz wyglądał jak w spodniach starszego brata. Ważne jest odpowiednie dopasowanie. Jeżeli chcesz uzyskać najlepszy efekt, noś skarpety dopasowane do koloru spodni, tym sposobem możesz zyskać kilka centymetrów!

Dodaj sobie rumieńców

Jesienią i zimą często nosisz barwy ziemi, brązy, zielenie oliwek które sprawiają, że Twoja skóra jest blada. Stawiając na czerwienie, pomarańcze a nawet róże nadasz twarzy rumieńców, i nie tylko Twoja stylizacja nabierze trochę koloru.

Poszerz wąskie ramiona

Kurtki za sprawą swojej masywnej struktury nadają kształtów, tworząc iluzję większych ramion. Jednak postaw również na swetry, które lekko opinając ramiona, sprawią, że będą wyglądać na masywniejsze. Dodatkowo łącząc kontrastowe kolory rękawów i części na tułowiu dodasz masy i proporcji całej sylwetce.

 

Zgrabna pupa?

Nie chowaj pupy w luźnych dżinsach, wybierz bardziej dopasowane, bardziej stożkowe spodnie, które podkreślą Twoje pośladki. Jeżeli masz płaską pupę postaw na spodnie z kieszonkami, które sprawią, że cała sylwetka z tyłu nabierze kształtu.