Bez względu na to czy lato za pasem czy środek zimy, już dzisiaj warto zacząć walkę z cellulitem! Każda z nas marzy o gładkiej i jędrnej skórze, która pozbawiona jest tej nieestetycznej pomarańczowej skórki. Trenujemy i ćwiczymy, ale to nie zawsze pomaga.. Najlepiej połączyć stosowanie kilku zasad, a efekty przyjdą z pewnością!

Aktywność fizyczna

Niby nic nowego, ale warto pamiętać iż czas na nią warto znaleźć każdego dnia. Najlepsze są treningi aerobowe, ale każdy wysiłek pomaga poprawić krążenie i polepszyć ogólny wygląd naszego ciała. Nikt nie mówi, że należy codziennie chodzić na fitness czy biegać, ale gdy nie masz wolnej chwili, warto chociażby postawić na energiczny spacer np. w drodze do pracy czy na zakupy. Cellulit  często towarzyszy otyłości, ale mają go także szczupłe dziewczyny. Pojawiła się nawet teza iż cellulit pojawia się częściej (lub jest zwyczajnie bardziej widoczny) u kobiet o cienkiej, delikatnej skórze i trudno się go wtedy pozbyć nawet przy regularnych ćwiczeniach, dlatego tak ważne są też inne elementy naszej strategii przeciw pomarańczowej skórce.

Pamiętaj o zdrowej diecie!

Zapomnij o fast foodach i zupkach z proszku! Zajadając codziennie te szybkie przekąski i dania spożywasz ogromne ilości soli, a jej nadmiar nasila objawy cellulitu. Warto przestawić się na zdrowy tryb odżywiania oparty na jak najmniej przetworzonych naturalnych produktach bogatych w składniki. Kobiety szczupłe najczęściej dotyka cellulit wodny, a jego pojawienie się związane jest ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej. Chcąc go zwalczyć, dobrze jest wprowadzić do swojej diety produkty bogate w przeciwutleniacze oraz witaminy, zwłaszcza witaminę P. Doskonale sprawdzą się dodane do codziennej diety  jagody, czarna porzeczka, pomarańcze, grejpfruty i cytryna. Aby z kolei poprawić krążenie, wspaniale pomoże spożywanie świeżego czosnku i cebuli.

Zdrowy styl życia

To kolejny nieodłączny element walki z cellulitem. Jeżeli pragniesz mieć piękną skórę nie tylko w miejscach pokrytych cellulitem, ogranicz alkohol czy papierosy. Ich wykluczenie sprawi iż będziesz wyglądać zdecydowanie młodziej i świeżo każdego dnia.

Pielęgnacja

Gdy już zadbałaś o siebie od wewnątrz, czas zacząć działać od zewnątrz. Obecnie na rynku dostępne są coraz bardziej skuteczne kosmetyki antycellulitowe i ujędrniające. Badania prowadzone stale przez wybitnych naukowców pomagają odkryć wiele aktywnych substancji, które stają się doskonałym sposobem zapobiegania gromadzenia się w nadmiarze tkanki tłuszczowej, szczególnie w strategicznych miejscach jak uda, pośladki czy brzuch. Pozwalają także usuwać tę już nierównomiernie nagromadzoną tkankę jak właśnie w przypadku cellulitu. Warto jednak postawić na całą gamę zabiegów od peelingu i oczyszczania zaczynając, a na nawilżaniu i masażach skończywszy.

Korzystaj z kamuflażu i poznaj triki 😉

Gdy lato nadejdzie a Ty nie zdołasz jeszcze osiągnąć zadowalających efektów w walce z cellulitem opal się! Postaw na samoopalacze i kosmetyki brązujące, które w łatwy, szybki i bezpieczny sposób zamaskują cellulit, który na złocistej skórze jest mniej widoczny. Opalanie się na słońcu, niestety nie do końca jest korzystne przy tym mankamencie urody,  kąpiel słoneczna może niszczyć warstwy kolagenu w skórze, a tym samym sprawiać iż nasza skóra traci napięcie i staje się szorstka. Innym sposobem może zostać pareo, które lekko przewiązane w pasie zasłoni nasze czułe punkty, a my poczujemy się swobodniej 😉

Problem pomarańczowej skórki dotyczy również panów, u których objawia się najczęściej w okolicach karku czy brzucha.