Bez względu na to jak bardzo się staramy i jak dużo trenujemy, często niektóre części naszego ciała są trudne do wyrzeźbienia. Niezależnie od rozmiaru, wiele z nas ma niejednokrotnie lekką obsesję na punkcie strefy wokół biustonosza, spod którego nieestetycznie wystaje warstwa tłuszczyku. Ciężko ćwiczeniami nakłonić organizm do spalania tłuszczyku w konkretnych miejscach. Sposobem na pozbycie się tych denerwujących fałdek są jednak niektóre ćwiczenia klatki piersiowej i pleców, które pomagając budować mięśnie w tych okolicach, pobudzają pracę serca, która poprawia nasze krążenie  i metabolizm, a nasz kompleks przestaje spędzać nam sen z powiek.

Przydadzą się hantelki o wadze 1-2 kg oraz ławka (lub kanapa;)). Każde z ćwiczeń należy wykonywać po 30 sekund, przerwa 10 sekund i kolejne zatem przydać może się stoper. Taki interwałowy trening pomoże skutecznie zawalczyć o smukłe plecy pozbawione fałdek, piękny biust oraz zgrabne ramiona. Początkujące osoby niech zaczną od 2 serii wszystkich ćwiczeń z czasem zwiększając do 4.

  1. Na rozgrzewkę zacznij od pajacyków, skacząc do rozkroku i z powrotem pamiętaj aby mieć nogi lekko ugięte w kolanach. Możesz dla urozmaicenia wykonywać pajace wymachując rękami do przodu, utrzymując je na wysokości ramion, przy wymachu w przód możesz klaskać 🙂 to ułatwi liczenie powtórzeń.
  2. Przygotuj hantle, następnie połóż się w pozycji na plecach na ławeczce. Ćwiczenie rozpoczynamy z ramionami wyprostowanymi-prostopadłymi do podłoża( palce dłoni skierowane są do siebie), a w trakcie ruchu lekko uginamy je w łokciach. Nabieramy powietrza, gdy sztangielki są u góry(na początku ruchu) wydychamy je, gdy sztangielki wędrują do góry. W końcowej fazie ruch można zatrzymać na chwilę w celu lepszego napięcia mięśni. Staramy się nie uderzać sztangielkami o siebie, ale zatrzymywać ruch zanim się zetkną.
  3. Stań w rozkroku na szerokość bioder na lekko zgiętych kolanach, weź hantelki, a następnie lekko się pochyl i wyprostuj ręce jak do skłonu. Ćwiczenie polega na podnoszeniu ramion do boków.
  4. Połóż się na plecach na podłodze (wygodniej będzie na macie lub dywanie), zegnij nogi w kolanach, weź hantle do rąk i naprzemiennie podnoś prawą i lewą rękę robiąc pół brzuszki.