Dzisiaj każdy wciąż gdzieś się spieszy – a to do pracy, a to z pracy, na autobus, do sklepu, a nawet na randkę – zamiast znaleźć chwilę na odprężenie gonimy po domach i centrach handlowych, by zrobić się na bóstwo. Nic więc dziwnego, że w którymś momencie nie mamy już siły wstać z łóżka, zrobić czegoś dla siebie. Naszym jedynym relaksem z czasem staje się bezmyślne gapienie się w telewizor. A może tak zmotywować się tej wiosny i wyciągnąć z szafy zapominane rolki albo zamiast kolejnej pary szpilek do biura kupić nowe rolki fitness?

Tak, tak,tak!

Tak nr 1, ponieważ wcale nie musisz spełniać żadnych specjalnych warunków, aby zacząć jeździć. Nie musisz się do tego aktywnie przygotowywać. Nie potrzeba Ci nadzwyczajnej kondycji – rolki rekreacyjne są dla każdego! Tak nr 2, bowiem zawsze jest to sposób na spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu – przyjemna alternatywa dla TV czy komputera, prawda? Tak nr 3? Zamknij oczy i wyobraź sobie swobodę, wolność, dobre samopoczucie i w końcu – zgrabną sylwetkę, o jakiej zawsze marzyłaś…. Ja widzę rolki – a Ty?

Relaks, odprężenie, energia życiowa

Kto świadomie odmówiłby sobie takich korzyści – tym bardziej wiedząc o tym, że można to wszystko zyskać tak prostym sposobem? Ty to robisz! I to zawsze wtedy, gdy zamiast rolek wybierasz kolejny odcinek serialu albo inny, bierny sposób spędzania czasu. A wybierając rolki – wybierasz świetne samopoczucie, zmniejszenie poziomu stresu i aktywny odpoczynek – czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na zakończenie ciężkiego dnia w pracy bądź na uczelni? Być może w tym momencie w Twojej głowie zaczynają się sypać argumenty typu: „jak mam na to wszystko znaleźć siłę i czas?”. Niepotrzebnie, bowiem udowodnione jest, że w ten sposób tak naprawdę wypompowujemy w sobie moc z ukrytych pokładów energii, uwalniamy endorfiny, po prostu – cieszymy się życiem. Efekt? Po takiej chociażby 30 minutowej przejażdżce tak naprawdę czujesz, że możesz dużo więcej i faktycznie – robisz więcej i z większą ochotą.

Odpoczywasz i… chudniesz!

Która z nas o tym nie marzy? A przede wszystkim te przedstawicielki płci pięknej, które całymi dniami pracują w biurze i niestety odbija się to prędzej czy później niekorzystanie na ich sylwetce. Zacznij spokojnie, potem bardziej dynamicznie – a po krótkim czasie takiej regularnej jazdy szybciej spalisz kalorie, a co za tym idzie – pozbędziesz się nadwyżki kilogramów! A że sezon bikini coraz bliżej… warto o tym pomyśleć już teraz. Po co czekać?

Rolki – na zdrowie!

Nie można też przy okazji wspomnieć na temat licznych korzyści zdrowotnych wynikających z regularnej jazdy na rolkach. Dla przykładu:

  • lepsza wydolność układu krążeniowego
  • lepsza wydolność układu oddechowego
  • zapobieganie chorobom, takim jak: nadciśnienie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca.

To też doskonała alternatywa dla osób, które chcą ćwiczyć – ale nie mogą biegać, gdyż jogging jak wiadomo mocno obciąża stawy. Z rolkami nie ma takiego problemu.

I choć artykuł mocniej odnosi się do Pań, nie zapominajmy, że z rolek fitness równie dobrze mogą korzystać panowie, choć Ci drudzy po jakimś czasie szukając większej dawki adrenaliny sięgają po modele do jazdy szybkościowej czy agresywnej. W każdym bądź razie wiedz, że początek wiosny to najlepszy czas na zmiany na lepsze, a więc nie ociągaj się i wyzwól swoje hormony szczęścia bez wymówek, przecież już wiesz jak to zrobić:)!

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem:

http://www.rolki.net.pl