Znane stwierdzenie agresja rodzi agresję jest niezwykle prawdziwe. Nie warto wyładowywać swojej złości na rodzinie, przyjaciołach, znajomych czy nawet obcej osobie gdy czujemy jak presja i stres przejmują nad nami kontrolę. W taki sposób można łatwo wprowadzić złą atmosferę w domu, pracy czy w każdym innym miejscu, która może utrzymać się na długo.

Świat w jakim żyjemy stwarza wystarczająco trudne warunki wpływające na podniesiony stopień stresu. Warto zatem dbać o to aby przynajmniej w naszym najbliższym otoczeniu, domu panował dobry nastrój i spokój, tak bardzo potrzebne do regeneracji sił i dobrego samopoczucia.

Jak poradzić sobie ze złym humorem?Jak radzisz sobie z presją? Proste wskazówki

Odpowiedź bywa nieraz o wiele prostsza niż się zdaje. Wystarczy czasami posprzątać w szafie, zadbać o kwiaty na balkonie, przygotować sobie wspaniałą aromatyczną, gorącą kąpiel.. Ponadto dobrze pamiętać o magicznej mocy koloru niebieskiego, który działa kojąco na nasze nerwy. Warto zatem pamiętać o tym, aby w sypialni znalazły się akcenty w tym kolorze np. poduszki, pościel czy obraz w błękicie.

Sen jest niezastąpionym kosmetykiem nie tylko dla ciała ale i duszy. Wypoczęta twarz, odświeżona dobrze spędzona nocą wpływa na doskonały wygląd, błysk w oku i wspaniałe samopoczucie. 8-9 godzinny sen nie jest możliwy do zastąpienia niczym innym, a odsypiając w kolejne dni czy robiąc sobie popołudniowe drzemki nie odrobimy strat zarwanych nocy. Warto zatem tak gospodarować czasem, aby wyłuskać czas na sen i odpoczynek, aby lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, oraz aby presja i stres nas nie zdominowały.

Pokochaj siebie, tylko spokój może nas uratować!