Weekend, urodziny, mały sukces… Powodów do małego świętowania nie brakuje. Często chcąc nie chcąc popijamy przy równej okazji rozmaite napoje alkoholowe, a kolejny dzień często kończy się nieprzyjemnym kacem..

Jak pić alkohol aby nie mieć kaca? Jest na to kilka sposobów, i wcale nie musisz łykać żadnych tabletek. Pamiętać jednak należy, iż sposoby te nie są nowym cudownym lekiem na kaca i nie są odpowiednie dla wszystkich. Jeżeli masz poważniejsze problemy udaj się do specjalisty.

Pij częściej, ale małe ilości

Nie chodzi o upijanie się, ale np. lampkę wina czy szklaneczka piwa do obiadu. Odrobina alkoholu na co dzień wpływa pozytywnie na cały nasz organizm, a do tego w razie większego spożycia wspomoże załagodzić efekt kaca.

Pamiętaj by przestać zanim przesadzisz – dwa napoje alkoholowe dziennie to maksimum!

Jeżeli jesteś na imprezie kolejne drinki popijaj z przerwami. Zapamiętać warto zasadę – szybko, wolno, szybko.

Pierwszy drink można wypić szybko – niczym wodę. Będąc na lekkim rauszu jest się zazwyczaj w doskonałym humorze, kolejny drink warto popijać już powolutku. Taka „pielęgnacja” dobrego humoru nie zaszkodzi, jednak gdy go skończysz dolej sobie soku lub wody, aby nie przesadzić. Kolejny, trzeci drink wypić spokojnie możesz po dwóch godzinkach od poprzedniego.

Nigdy nie dopijaj ostatniego drinka 

Taki sygnał będzie doskonałym sposobem na zakończenie. Nie dopijając ostatniego drinka dajesz sobie sygnał, że najwyższy czas poprzestać. Nic na siłę! Kolejny dzień z pewnością nie będzie miał tak przykrych konsekwencji.

Pij dużo wody!

Woda pomaga naszemu organizmowi przy odwodnieniu jakie niewątpliwie wiąże się z piciem alkoholu. Stałe nawadnianie pozwala nam łatwiej walczyć z uciążliwymi skutkami kaca.

Proste drinki to podstawa

Nazbyt słodkie, w kolorach tęczy bywają bardzo zdradliwe – bywa że nie czuć w nich nawet alkoholu. Jeżeli chcesz uniknąć bólu głowy, nudności i wszystkich innych pij napoje alkoholowe w których czuć alkohol! Mniej wypijesz, a skutki będą mniej uciążliwe.