Jeśli nie przepadasz za krótkimi spodenkami, szukasz czegoś zdecydowanie bardziej klasycznego i wygodnego w użytkowaniu, Chinosy będą spodniami, które powinny Cię zainteresować. Uniwersalny krój tych spodni sprawia, że współcześnie jest to ten rodzaj odzieży, z którego równie chętnie korzystają kobiety i mężczyźni.

Co prawda pierwotnie były to spodnie typowo męskie, przeznaczone dla wojska, ale oferowana przez nie wygoda użytkowa, duża wytrzymałość i prosty krój sprawiły, że z czasem stały się jednym z ulubionych gatunków spodni wśród młodych Amerykanów, a później także wśród mieszkańców Ameryki Południowej, Europy i pozostałych części świata. Współcześnie oryginalne Chinosy i spodnie o takiej właśnie konstrukcji to największa konkurencja dla z klasycznych jeansów.

Nazwa spodni pochodzi z języka hiszpańskiego i jest związana z miejscem, w którym produkowano ich pierwsze wersje, czyli z Chinami. Spodnie zamówione przez amerykańską armię miały być maksymalnie ekonomiczne, dlatego ich krój był bardzo prosty, a materiały zastosowane do ich produkcji bardzo tanie – zwykle jest to bawełna o nieco podwyższonej gęstości. Z upływem czasu niewiele zmieniło się w samej konstrukcji spodni. Wciąż są to spodnie o bardzo prostym kroju, lekko zwężanych ku dołowi nogawkach i nieco podwyższonej talii. W klasycznej wersji są to spodnie wykonane z bawełny, wyposażone w pięć kieszeni, w charakterystycznych pastelowych kolorach. Oczywiście obecnie na sklepowych półkach znaleźć można Chinosy wykonane również z innych gatunków tkanin i w praktycznie każdym możliwym kolorze. Trzeba jednak przyznać, że największą popularnością wciąż cieszą się ich oryginalne, klasyczne wersje.

Chinosy wyróżniają się stosunkowo luźnym krojem, który zapewnia dużą swobodę ruchu i wysoki poziom przewiewności. W tym sensie są to idealne spodnie na wiosnę, lato i jesień, czyli te pory roku, podczas których nie musimy w sposób szczególny dbać o utrzymanie wysokiej ciepłoty naszego ciała. Przewiewność i wygoda użytkowa to te cechy spodni, dzięki którym są one produktami chętnie kupowanymi zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Ich uniwersalny krój sprawia, że są to spodnie, które równie dobrze spisują się w codziennym użytkowaniu, jak i w pracy. Dzięki klasycznym kształtom mogą być noszone praktycznie w każdych okolicznościach, dobrze komponując się z wieloma różnymi stylizacjami. Przyznać jednak trzeba, że najczęściej spodnie typu Chinos wiązane są z luźnym stylem miejskim. Taki casualowy styl jest szczególnie modny wśród młodych osób, które chcą uchodzić za niezależne, ale jednocześnie praktyczne i eleganckie. Oryginalne Chinosy doskonale wpisują się w tego typu stylistykę. Na ich bazie powstaje całe mnóstwo unikalnych i bardzo pięknych stylizacji, dzięki którym same spodnie niemal co roku pojawiają się na okładkach największych magazynów o modzie.

W naszym kraju moda na Chinosy pojawiła się całkiem niedawno. Wcześniej największym sentymentem młodych Polaków cieszyły się spodnie jeansowe we wszystkich możliwych odmianach. Dzisiaj, zwłaszcza wśród osób, które szukają bardziej indywidualnego stylu, spodnie typu Chinos zajmują coraz ważniejsze miejsce w hierarchii oryginalnej odzieży, którą po prostu warto mieć w swojej szafir. Spodnie tego typu będą ciekawą, letnią alternatywą nawet dla twardych zwolenników jeansu. Po prostu w czasie upałów luźny fason i przewiewny materiał, z jakiego produkuje się Chinosy, sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż klasyczny, stosunkowo sztywny i mało przewiewny jeans.

Spodnie marki Chinosy można znaleźć w sklepie http://bludshop.com/pol_m_Spodnie_Chinosy-444.html.