Problemy zdrowotne takie jak, słabe krążenie czy bezsenność to przyczyny wielu schorzeń, złego samopoczucia i braku energii. Na szczęście istnieje kilka skutecznych domowych sposobów na poprawę zdrowia!

Obolałe nogi, osłabione krążenie czy uczucie zmęczenia można zniwelować przez codzienną kąpiel nóg w ciepłejJak pobudzić krążenie? wodzie z dodatkiem 3-4 kropli miętowych i 2 łyżek soli kuchennej – pobudza to krążenie i przynosi ulgę.

Według medycyny ludowej idealnym środkiem na przeziębienia, gorączki czy różne stany zapalne jest twaróg, który spożywany w czasie choroby pomaga szybciej wracać do formy.

Stan podgorączkowy czyli 37,5 a 38°C nie wymaga natychmiastowego obniżania, gorączka jest powyżej 38°C, dlatego leki przeciwgorączkowe najlepiej stosować dopiero po jej osiągnięciu.

Bezsenność nie daje wypocząć? według ludowych przekazów idealnym środkiem na dobry sen jest herbatka z łyżeczki gałki muszkatołowej i filiżanki gorącej wody, napar z rumianku lub szklanka ciepłego mleka z miodem.

Masz nieestetyczne sińce pod oczami? – stosuj preparat z witaminą K, kremy z jej zawartością pomagają obkurczyć się naczynkom krwionośnym, dlatego dobrze je stosować także do podrażnionej, skłonnej do zaczerwień skóry.