Coraz więcej osób ulega wszechobecnej modzie na bieganie. To w końcu sport, który przynosi wiele korzyści – pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, korzystnie wpływa na nasze zdrowie i dodaje energii. Jednak w parze ze słusznością idei uprawiania sportu musi iść odpowiednie wyposażenie – a w przypadku biegania odpowiednie buty. Oto fakty, które przekonają Cię, że jest to najważniejsze akcesorium każdego biegacza.

Ważniejsze niż myślałeś…

Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że buty do biegania to nie obuwie, które ma uchronić nas jedynie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a zatem przed zimnem. To również buty, które chronią przed kontuzjami, a także wpływają na osiągane wyniki. – Dobre buty do biegania mają za zadanie przede wszystkim zapewnić komfort biegania i chronić stopy przed urazami. Dlatego też w większości modeli – mowa oczywiście o renomowanych firmach, a nie butach z supermarketu- znajduje się wiele rozwiązań, które zapewniają amortyzację uderzeń oraz stabilizację stopy. – mówi konsultant z profesjonalnego sklepu sportowego allsports.pl.

Buty do biegania z amortyzacją czy bez?

Często zadawanym pytaniem jest to, które dotyczy amortyzacji w butach do biegania. Czy wybierać te, które mają rozwiązania zapewniające amortyzację, czy też jest to bez znaczenia. O wypowiedź poprosiliśmy eksperta. – Amortyzacja jest niezwykle ważna, to dzięki niej ryzyko kontuzji jest znacznie zmniejszone. Ważne jest to, by dopasować ją idealnie do potrzeb danego biegacza czy zawodnika – przecież jest również istotna w piłce nożnej, dyscyplinie, w której podczas meczów zawodnicy przebiegają od kilku do kilkunastu kilometrów. – dodaje doradca z futbolsport.pl. Więc na pytanie czy wybierać buty z amortyzacją czy też bez jest jedna odpowiedź – lepiej stawiać na te, które ochronią stopę.

Buty do biegania – jak wybrać?

Od oferowanych na rynku rozwiązań do biegania można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Buty do biegania można przecież kupić nie tylko w profesjonalnych sklepach sportowych, ale również w supermarketach. – Na butach do biegania nie wolno oszczędzać, są niezwykle ważne. Muszą one zapewniać nie tylko amortyzację i stabilizację, ale i gwarantować komfort biegania. Trudno wymagać tego od butów za kilkanaście złotych, które najprawdopodobniej zniszczą się po kilku dniach. Do tego dochodzi również kwestia dopasowania ich do stopy, odpowiedniego doboru rozmiaru i wyprofilowanej wkładki.

Buty do biegania to akcesorium ważniejsze, niż myślałeś. Warto zatem poświęcić kilka chwil na jego wybór – w cenie jest przecież komfort treningów i zdrowie – a to mamy tylko jedno.