Aktywność fizyczna dostosowana do potrzeb i możliwości konkretnej jednostki to ogromnie ważny aspekt jeżeli chodzi o utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego, a także dobrej kondycji i szczupłej sylwetki. Dlatego tak wiele osób dzisiaj decyduje się ćwiczyć pod okiem trenera personalnego, który dobiera dla nich indywidualny tok ćwiczeń.

Kariera trenera

Osoby, które poważnie myślą o związaniu swego życia zawodowego z indywidualną opieką trenerską nad innymi, powinny pomyśleć o szkoleniu, jakim jest kurs trenera personalnego. Bez przejścia i ukończenia takiego kursu nie może być mowy o zdobyciu kwalifikacji do wykonywania tego zawodu, a także uzyskaniu państwowych uprawnień do działania w charakterze trenera zarówno jeżeli chodzi o Polskie placówki, jak i pracę za granicą.

Z pewnością osoby, które decydują się na takie szkolenie to ludzie, którzy sami kochają aktywność fizyczną i już pracują z ludźmi jako instruktorzy fitness czy na siłowni, ale chcą zdobyć także dodatkowe kwalifikacje, by móc umieć pojąć specyfikę pracy z osobą indywidualną. Na kursie trenera personalnego nauczą się, w jaki sposób układać plan treningowy, ale także żywieniowy.

Aspekt psychologiczny

Osoba, decydująca się na kurs trenera personalnego z pewnością zdaje sobie sprawę, jak ogromną rolę w tym zawodzie odgrywa aspekt psychiczny motywowania podopiecznych. Do trenera personalnego przychodzą ludzie nie tylko gotowi do walki i działania, chętni na wszelkie zmiany, jakie im taki trener zaproponuje. Nieraz trzeba również pracować z ludźmi zrezygnowanymi, którzy nie mają żadnych dobrych zwyczajów związanych z dietą czy ruchem.

Taka praca jest mozolna, ale i satysfakcjonująca. Jak przeprowadzić osobę, którą się opiekujemy przez ciężki początkowy okres, można szczegółowo dowiedzieć się właśnie na takim kursie trenera personalnego. Nie chodzi jedynie o ćwiczenia, ale też ułożenie diety, zaplanowanie ewentualnej suplementacji oraz wiedzę, jak radzić sobie w trudnych psychologicznie chwilach. Między innymi taką wiedzę można zdobyć na szkoleniu.

Praktyka czyni mistrza

Kurs trenera personalnego to nie tylko teoria, wykładaną przez najlepszych profesjonalistów w tej dziedzinie, ale przede wszystkim stosowanie tych informacji w praktyce. Dlatego szukając szkolenia najlepiej wybrać takie, które miedzy innymi oferuje dużo zajęć praktycznych, ponieważ właśnie to pomoże w płynnym przejściu do profesjonalnie wykonywanej pracy zawodowej na terenie naszego kraju i nie tylko.

Po skończonym kursie trenera personalnego i zdanych egzaminach, każda osoba, która pomyślnie sobie z tym poradziła, otrzymuje legitymację, na podstawie której można potwierdzić jej uprawnienia do pracy jako trener personalny. Od tej pory może się rozpocząć jej nowa droga zawodowa, w której z pewnością napotka dużo sytuacji, które były analizowane na kursie, a także zupełnie nowych problemów.

Jeżeli rozważamy pytanie: czy warto zostać trenerem personalnym, to odpowiedź może być twierdząca, jeżeli mamy w sobie miłość do aktywności i chcemy pomagać ludziom pokonać siebie.

Autor: Tekst powstał we współpracy z akademią TotalFit Center