Stosujesz wszelakie możliwe diety, starasz się ćwiczyć, jeść zdrowo i nic?! Zaczynasz w nieskończoność i zawsze odwlekasz moment rozpoczęcia diety czy ćwiczeń od jutra, od poniedziałku… Być może to Twoje cechy charakteru są odpowiedzialne za taki obrót spraw?Czy pewne cechy charakteru mogą mieć wpływ na problemy ze schudnięciem?

Dietetycy stale powtarzają, że aby osiągnąć wymarzone efekty trzeba być sumiennym, cierpliwym i zorganizowanym.. Oto kilka cech nad którymi warto popracować, aby razem z nimi uzyskać wymarzoną figurę:

  • Jesteś nerwowa? – ok czasami z nerwów nic nie jesz i chudniesz, ale równie często jest wręcz odwrotnie – sięgasz po kaloryczne przekąski od słodyczy po fast foody. Efektem jest nakręcające się błędne koło w którym chudniesz i tyjesz naprzemiennie. Warto zatem ukoić nerwy i uspokoić ciało – sposobem jest na przykład joga, która wyciszy i pomoże zwalczyć stres.
  • Bywasz leniuchem? – Widzisz jak schudła Twoja koleżanka, siostra, a nawet wujek ostatnio nabrał wigoru i formy, a Ty nie możesz się za siebie zabrać? Skończ z wymówkami i weź się w garść! Masz chwilkę? Nie zasiadaj na kanapie z paczką chipsów tylko wskakuj w dresik i biegnij na mały jogging, a po wszystkim możesz pochrupać marchewkę zamiast zajadać się niezdrowymi przekąskami! To Ty decydujesz! Wybieraj mądrze i w końcu osiągnij od dawna odkładany cel.
  • Nie masz cierpliwości? – skąd my to znamy.. Tydzień diety, ćwiczeń i efekty mizerne? Schowaj wagę i nie myśl ciągle o braku efektów! Stawiaj sobie mniejsze cele, krok po kroku zbliżysz się do wymarzonej sylwetki i doskonałego zdrowia!
  • Pobłażasz sobie.. No cóż, jeżeli myślisz że pół tabliczki czekolady na dobranoc to nic wielkiego, jesteś w błędzie.. Może się bowiem okazać, że to właśnie codzienne podjadanie będzie powodem braku efektów nawet najbardziej „skutecznej” diety. Skończ sobie pobłażać i nie usprawiedliwiaj swoich małych grzeszków..