Zastanawiała Cię kiedyś nazwa Woda Życia? A może chciałbyś wiedzieć ile średnio możemy wytrzymać bez jedzenia za sprawą nagromadzonych kalorii?

Oto te oraz inne ciekawostki.

  • Ciało ludzkie ma zmagazynowane w postaci tłuszczu od 70 do 100 tysięcy! kalorii. Jest to zapas nawet na 40 dni, można zatem śmiało powiedzieć że mamy co spalać.
  • W VII wieku powstał lek o nazwie Woda Życia, dzisiaj znamy go jako Whisky! Tak naprawdę ten popularny trunek powstał w klasztorach w Irlandii i stosowany był wyłącznie w celach leczniczych w szczególności przy kolkach i ospie.
  • Kawa sprzyja odchudzaniu, a to za sprawą faktu, iż jej obecność w organizmie wpływa ona na to, iż większa ilość kwasów tłuszczowych uwalniana jest z komórek tłuszczowych i krąży we krwi.  Warto zatem godzinkę przed wysiłkiem fizycznym wypić małą czarną, gdyż zwiększy to ilość spalonego tłuszczu, który tylko „czeka” w krwioobiegu na wykorzystanie. Jeżeli natomiast nie wykorzystamy tego faktu w porę, tłuszc
    ze wracają na swoje miejsce.
  • Aby schudnąć kilogram, musisz spalić około 7000 kcal! Ponieważ dzienne zapotrzebowanie to 2000 kcal, Twój organizm będzie potrzebował co najmniej kilku dni by spalić 1 kg tkanki tłuszczowej. Nie warto zatem  ślepo wierzyć w efekty diet w stylu 5 kg w tydzień – najczęściej wówczas tracimy jedynie wodę!