Trenując i marząc o pokonywaniu kolejnych barier, często zapominamy o wzmacnianiu tułowia, który tak naprawdę jest centrum naszej wydajności. Wzmacniając mięśnie bazy, mamy pewność iż każda aktywność jaką wykonujemy – rekreacyjnie czy zawodowo – zyska na mocy i płynności. Oto kilka sposobów na wzmocnienie tułowia.

Oto kilka ćwiczeń na wzmocnienie tułowia, szczególnie dolnej części pleców i mięśni skośnych. Wykonując je 3-4 razy w tygodniu zauważysz różnicę!

  • Ćwiczenie na bazie „deski” – oprzyj się na wygodnym podłożu w pozycji deski, zachowując równowagę i wyprostowane plecy. Następnie przeskakując do przodu i z powrotem, wykonaj 15 powtórzeń, wracając po każdym do prawidłowej pozycji deski.
  • Dla równowagi – Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, następnie jedną rękę wyciągnij do przodu a przeciwległą nogę do tyłu tworząc wraz z tułowiem linię prostą, równoległą do podłoża. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą stronę. Ćwiczeniem tym nie tylko poprawisz równowagę, ale wzmocnisz dolne mięśnie pleców.
  • Skośne brzuszki – ułóż się w pozycji do brzuszków, ręce ułóż pod głową, łopatki na podłożu, kolana zgięte. Następnie wykonuj brzuszki skośne, jednocześnie przechylając kolana na przeciwległą stronę. Powtórz na drugą stronę i tak całe ćwiczenie 12 razy.