Terapie umysłu i ciała. Tak pokrótce można nazwać niezwykły wpływ jaki mają na nas joga i tai chi. Te niesamowite sztuki pracy nad ciałem i duszą są nieocenionym źródłem ukojenia i relaksu dla milionów ludzi na całym świecie.  

Joga

Jest uprawiana przez ludzi z wielu powodów, ale jednym z głównych jest osiągnięcie pewnej równowagi. Dla niektórych joga jest duchową ścieżką, inni traktują ją jako sposób na zwiększenie fizycznej giętkości, siły i wytrzymałości. Podsumowując jednak oba powody można śmiało powiedzieć iż joga pozwala rozluźnić i kontrolować stres.

Nauczyciele jogi udzielają wskazówek odnośnie medytacji, a jeden z najbardziej starożytnych tekstów na temat jogi mówi, że celem jogi jest wyciszenie umysłu, aby przygotować się do medytacji. Jedna z zasad medytacji z kolei głosi, że stres przychodzi wraz z gonitwą myśli, osoby które medytują, obserwują przypływ myśli bez osądzania ich, a ten sposób ułatwia wyciszenie w naturalny sposób.

Tai chi

Jest kolejna z wyszukanych i przyjemnych metod poprawiania równowagi fizycznej i emocjonalnej. Te starożytne ćwiczenia oryginalnie rozwinęły się w Chinach. Tai chi polega na zastosowaniu wolnych, delikatnych, podobnych do tańca ruchów, aby rozluźnić i wzmocnić mięśnie oraz stawy. Wiele osób trenujących tai chi uważa tę technikę jako medytację w ruchu. Ponadto pomaga trenować równowagę i siłę co ogranicza upadki.