Czy zastanawiałeś się kiedyś jak długo muszą pracować pszczoły na litr miodu lub czy to możliwe, że cytryny są słodsze od truskawek? Te oraz inne ciekawostki poniżej!

Cytryny są słodsze od truskawek? Tak! – 1 kg kwaśnych cytryn zawiera więcej cukru niż podobna ilość truskawek!

Brzuszki zapewnią płaski brzuch? – niestety nie jest tak do końca, owszem sprawiają jak każde ćwiczenia, że spalamy kalorie, jednak nie da się spalać tłuszczyku w jednym konkretnym miejscu; są one skuteczne jeśli zależy nam na wykreowaniu mięśni brzucha.

Jedzenie po 18 tuczy? – tak, ale tylko jeśli kładziemy się zaraz po posiłku spać:) naukowo udowodniono, iż posiłek powinien być spożywany 2-3 godziny przed snem, wówczas nie wpływa on na odkładanie się tłuszczyku; nie należy się zatem martwić o kolację zjedzoną o 20 jeśli kładziemy się spać po północy.

Czy wiedzieliście, że aby wyprodukować kilogram miodu pszczoły muszą zapylić prawie 4 miliony kwiatów i przelecieć dystans, który można przyrównać do czterokrotnego okrążenia ziemi? ponadto jedna pszczoła w ciągu swojego życia produkuje średnio łyżeczkę! miodu.

Bardzo ważne jest, aby dbać o zdrowe posiłki dzieci; te które już od najmłodszych lat mają nadwagę są znacznie bardziej narażone na problemy z otyłością niż te szczupłe; ponieważ komórki tłuszczowe tworzą się w dzieciństwie i ważne jest aby zadbać o dobre nawyki żywieniowe maluchów od początku, gdyż później znacznie trudniej jest im walczyć o smukłą sylwetkę i formę.