Każdy z nas czasami zastawia się z czego składa się nasze ciało, bądź też czy kochanego brzuszka nigdy za wiele? Być może słyszałeś o zabawnej „diecie” forking? Oto kilka ciekawostek, które z pewnością zaskoczą!

Mała czarna przed treningiem – legalny doping. Kofeina jak dowiedziono naukowo ma właściwości poprawiające wydolność nawet o 10%.

Głodówka to nie jest najlepszy sposób na odchudzanie – prowadzi do kwasicy nerek, zwiększa wchłanianie szkodliwych substancji, zaburza metabolizm, doprowadza do depresji a nawet do śmierci.

Człowiek ma ponad 600 mięśni, które to zawierają ponad 6 mld włókien mięśniowych. Każde z włókien jest tak silne, że jest w stanie utrzymać ciężar nawet ponad 1000 razy cięższy od nich samych!

Dwu litrowa butelka coli to prawie 215 g cukru! Wizualnie można przedstawić to jako szklankę cukru! Dbajmy o nasze zdrowie i pijmy niegazowaną wodę mineralną i soki ze świeżych owoców.

Kromeczka chleba razowego zawiera 2 razy więcej błonnika niż pszenna.

Gdy uskuteczniamy odchudzanie, nie należy załamywać rąk gdy waga stoi – organizm po prostu potrzebuje dostosować metabolizm do mniejszej ilości kalorii, przestawiając się na tryb oszczędny.

Badania wykazują, że osoby o normalnej wadze, ale dużym brzuchu są bardziej narażone na ryzyko śmierci niż osoby otyłe! Dbajmy więc o szczupłą talię – może kursy fitness?

Forking? – metoda odchudzania widelcem 🙂 zamieniając łyżkę widelcem, można stracić nawet 2 kg tygodniowo.