Jeżeli zastanawiasz się jak parzyć pobudzającą herbatę lub ile należy się nachodzić, aby spalić popularny zestaw fast foodowy, hamburgera i frytki, oto kilka ciekawostek:

Jak parzyć pobudzającą herbatę? Jeśli lubisz ten niezwykły napój i chcesz by picie herbaty miało charakter lekko pobudzający parz ją 2-3 minuty, jeżeli chcesz efektu odwrotnego, parz ją dłużej, wówczas będzie działała bardziej uspokajająco.

Lubisz fast foody? – jeśli tak pamiętaj, że aby spalić kalorie z dużej coli, hamburgera i porcji frytek potrzeba aż 7 godzin ciągłego marszu.

Lubisz napoje energetyzujące? – uważaj, bo jedna puszka może zawierać tyle kofeiny co kilka słabych kaw i zamiast pomagać mogą zaszkodzić. Działanie kofeiny, tauryny i dużych ilości cukru może sprzyjać rozwojowi cukrzycy typu II.

Niepełne powtórzenia też są dobre. Wykonywanie niepełnych ćwiczeń w niewielkiej części treningu na każdą grupę mięśniową może rozwijać siłę ścięgien i wiązadeł.

Regularne godziny snu to przepis na dobry wypoczynek i samopoczucie. Pora na sen powinna być zatem taka sama w dni kiedy wstajemy do pracy jak i dni wolne.

Kluski i ryż z racji tego, że dają długotrwałe uczucie sytości są dobrym pokarmem przy odchudzaniu i gdy dbamy o linię. Ważne jest jedynie to aby nie przekraczać porcji 150 g (po ugotowaniu), a także nie dodawać do nich zbyt dużo tłuszczów i sosów.