Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego górski klimat sprawia, że mamy lepszy metabolizm lub jak mycie zębów może wpływać na odchudzanie? Jeżeli szukasz ciekawych i nietypowych rozwiązań na zdrowie i zgrabną sylwetkę, oto kilka ciekawostek, które bez wątpienia coś w sobie mają!

Zbyt wysoka temperatura w domu czy mieszkaniu wpływa niestety niekorzystnie na naszą wagę, im cieplej tym ryzyko dodatkowych kilogramów jest większe – przykręcajmy zatem nieco grzejniki zimą, a skorzysta na tym nasza figura!

Górski klimat pomaga schudnąć – jak się okazuje im wyżej tym metabolizm jest lepszy, a co za tym idzie chudniemy. Chodźmy w góry na zdrowie!

Jedzenie obfitych śniadań bogatych w węglowodany i białka, sprzyja gubieniu kilogramów. Najedzeni z rana nie miewamy ataków wilczego głodu w ciągu dnia oraz zjadamy mniej.

Zbyt duże ilości tłustych posiłków w diecie nie tylko tuczy, ale sprzyja depresji. Zatem nadwaga i brak uśmiechu sygnalizują, że trzeba coś zmienić.

Mycie zębów pomaga schudnąć:) gdy myjemy je wczesnym wieczorem unikniemy podjadania, gdyż to cichy sygnał kończący jedzenie, czujemy się syci i nie mamy juz ochoty na przekąski. Ponadto myjąc zęby 6 minut dziennie, w ciągu roku spalamy nawet 3500 kalorii!!

Zamiast pełnych tuczącej skrobi ziemniaków warto zastąpić je puree z kalafiora – to ciekawe urozmaicenie w diecie i nawet 5,5 kg mniej w ciągu roku!

Naukowcy odkryli, że niebieski kolor sprzyja hamowaniu apetytu. Niebieskie ściany bądź dodatki na stole w jadalni mogą opanować chęć dokładania dodatkowych porcji. Należy jednak unikać barw takich jak żółty czy pomarańcz – one apetyt skutecznie zwiększają.

Nawet 3 kg można stracić w ciągu roku „odtłuszczając zupy” – domowy bulion wystarczy włożyć do lodówki, a ścięty tłuszcz łatwo można usunąć, szybciej można to zrobić mieszając zupę zmrożonym widelcem.