Wielu z nas zabierając się za treningi, zdrową dietę wciąż oszukuje samych siebie wymyślając argumenty, które pomogą wymigać się z postanowienia. Czas powiedzieć temu „Basta!”, a ciągłe wymówki zamienić na działanie! 

Ciągłe wymówki i jak im zaradzić!

Zacznę od jutra – koniec z tym! zacznij dzisiaj, bo jutro będzie kolejne jutro, poniedziałek, kolejny miesiąc, Ty będziesz stał w miejscu, a wymarzony cel coraz dalej.

Dzisiaj zjem wszystko co niezdrowe, jutro nie będę już mógł na to patrzeć – może i coś w tym jest, ale szkoda zdrowia na takie eksperymenty.

Brak mi czasu – mam dzieci, nie mam kiedy gotować, fajny mecz lub film w telewizji, i tak w nieskończoność.. Tylko od Ciebie zależy jak wykorzystasz swój dzień – każdy ma 24 godziny doby i wybiera co jest priorytetem – może zamiast filmu i paczki chipsów mały jogging?


Miałem fatalny dzień więc zjem tabliczkę czekolady, worek ciastek i chipsy – nic mi innego nie pozostało..
Wręcz przeciwnie – udaj się na trening! Dawka endorfiny jaką  zapewni Ci solidna porcja ćwiczeń sprawi, że dzień stanie się całkiem znośny 🙂

Wieczorne chipsy czy baton w przerwie w pracy nic nie zmieni i tak nie trzymam się sztywnie zdrowej diety i treningów.. Otóż nie! Skoro wczoraj były chipsy, dzisiaj zafunduj sobie dodatkowe 15 minut ćwiczeń i postaw na więcej samodyscypliny.