Przeprowadzono badania na temat tego, która z diet pomaga zdrowo i szybko schudnąć. Jak się okazuje odpowiedzią jest weganizm.

Zawarte w Jurnal of General Internal Medicine recenzje 1151 dietetyków, którzy testowali rozmaite reżimy żywieniowe w różnych miejscach na świecie przez 9-74 tygodni wykazały, iż wegetarianie jedzący również produkty mleczne i jaja stracili średnio ok 2 kg więcej niż Ci którzy jedli mięso. Bezkonkurencyjna jednak okazała się dieta wegańska, w której nie spożywano produktów zwierzęcy wcale. Będący na diecie wegańskiej ochotnicy stracili średnio dwukrotnie więcej.

Warto jednak mieć na uwadze, iż nie chodzi tu o konkurs na dietę najzdrowszą. Jedno jest również istotne – świadomość składu i doboru produktów w diecie sprawia, iż bardziej dbamy o to co jemy i chudniemy w sposób naturalny, gdyż wybieramy zdrowiej.

Oceniono również szybkość chudnięcia na diecie wegańskiej. Przypuszcza się, iż weganie chudną szybciej gdyż jedzą dużą ilość produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców co wpływa na dostarczenie błonnika rozpuszczalnego, antyoksydantów, minerałów oraz substancji ochronnych pochodzenia roślinnego.