Praca przy biurku, jazda samochodem, noszenie na rękach dzieci i wiele innych czynności, sprawiają że zaczynamy się garbić, a nasza postawa staje się nieprawidłowa. Oto kilka ćwiczeń jeśli chcesz wzmocnić ramiona.

Najlepiej nie zaczynać jednak od pompek czy podciągnięć na drążku, gdyż często kończą się ona zakwasami, napięciami w odcinku szyjnym a co za tym często idzie – bólem głowy. Poniższe ćwiczenia pomogą zbudować stabilność i wzmocnić mięśnie tej górnej części pleców. A wykonując je kilka minut 2-3 razy w tygodniu poczujesz ulgę.

Wałek piankowy

Leżąc na boku, ułóż wałek pod pachą i z ręką wyciągniętą w przód roluj go w górę i w dół „masując przedramię, pachę. Tym sposobem ćwicz jakieś 30 sekund. Jeżeli wałek będzie się wysuwał popraw go i wykonaj ćwiczenie jeszcze raz. Następnie zmień stronę i powtórz ćwiczenie.

Piłka

Weź gumową piłkę np. do lacrosse. Stań twarzą do ściany, umieść piłkę na wysokości obojczyka, w okolicy lewej pachy i przez minutę dociskając piłkę ciałem do ściany przesuwaj ją z lewej na prawą stronę. Powtórz ćwiczenie będą plecami do ściany.

Pompki 

Ustaw się w pozycji jak do pompek, opierając ręce prosto na podłodze, biodra unieś w górę, tworząc figurę odwróconego V. Stopy trzymaj płasko przy ziemi, plecy wyprostowane. Następnie zginaj ramiona, zbliżając głowę do ziemi. Powtórz 10 razy, a następnie wykonaj jeszcze dwie serie. Tak wzmocnisz ramiona i górną cześć pleców.