Wielu z nas  chętniej zmieniłoby tryb życia na zdrowszy, ale na myśl, iż zdrowa kuchnia, wymaga mnóstwo czasu i wysiłku poddajemy się . Bycie fit nie musi być trudne! Oto kilka niezbędników, które ułatwią przygotowanie zdrowych posiłków:

  • Patelnia grillowa – jest to idealne rozwiązanie na przygotowanie lekkich, smacznych i zarazem prostych dań bez zbędnego tłuszczu np. filetów z kurczaka czy warzyw.
  • Pojemniki na żywność (lunchboxy)- są genialnym wynalazkiem dla wszystkich tych, którzy decydują się na zdrowy tryb życia – są idealnym rozwiązaniem także dla tych którzy mają dosyć kanapek. Przygotowane wcześniej dania np. łosoś z ryżem naturalnym i sałatą, bądź otręby z  suszonymi żurawinami i jogurtem naturalnym będą rewelacyjną przekąską w pracy czy szkole.
  • Folia aluminiowa – świetne rozwiązanie gdy chcemy przyrządzić potrawy w piekarniku, a także niezastąpiona przy pakowaniu.
  • Kubek termiczny – jest nieoceniony, gdy pilnie potrzebujemy dawki kofeiny a nie chcemy pić chemicznej kawy z automatów! Nie ma jak łyk ulubionej kawy, którą możemy mieć zawsze przy sobie.
  • Shaker – gdy już wkręcimy się na dobre w treningi, zdrowe jedzenie itd. jest on idealnym rozwiązaniem np. do mieszania z wodą witamin, aminokwasów czy carbo. Idealnie sprawdza się na siłowni czy inny trening.

Pamiętaj także o tym aby zawsze planować posiłki, najlepiej na cały tydzień, przygotowuj je wcześniej dzięki czemu unikasz jedzenia byle czego na szybko i zawsze masz zdrowy posiłek pod ręką.