//Laserowe zabiegi pielęgnacyjne – sposób na promienną i zdrową skórę

Laserowe zabiegi pielęgnacyjne – sposób na promienną i zdrową skórę

Upływ czasu, trądzik, przebarwienia, zmarszczki czy blizny sprawiają, że nasza skóra nie prezentuje się tak, jak tego chcemy. Wśród opcji jakie daje medycyna estetyczna możemy jednak znaleźć metody, które pozwolą nam odzyskać młody i zdrowy wygląd skóry. Jednym z wartych uwagi rozwiązań jest zastosowanie laserowego zabiegu odmładzającego.

Czym są laserowe zabiegi pielęgnacyjne?

Laserowe odmładzanie skóry polega na precyzyjnym usuwaniu zniszczonych warstw naskórka, które następnie na skutek naturalnego gojenia się, produkują odbudowujący kolagen, dzięki czemu, skóra zyskuje jędrność, gładkość i wyraźnie młodszy wygląd. Zabiegi tego rodzaju wymagają wcześniejszej konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej lub dermatologiem, jednak jeżeli nie pojawiają się przeciwwskazania, stanowią one doskonałą metodę na poprawę wyglądu skóry.

Jak przebiegają laserowe zabiegi pielęgnacyjne?

W zależności od naszego problemu, zabieg może być wykonywany w określonych punktach twarzy np. łagodzić zmarszczki wokół oczu lub czoła, ale również, może obejmować całą twarz, szyję i dekolt, bądź inne części ciała. Czas trwania procedury zależny jest od obszaru naszej skóry poddanej naświetlaniu laserem, jednak z reguły trwa ona od 30 minut do 2 godzin.

Po zabiegu, konieczne jest odpowiednie zadbanie o oczyszczanie obszarów objętych leczeniem, stosowanie stosownych maści wspomagających gojenie i zapobiegających powstawaniu bliznowaceń. Delikatny obrzęk czy zaczerwienienie, które pojawiają się po zabiegu, stanowią naturalny efekt, mogą pojawić się również delikatne odczucia swędzenia i pieczenia, a po kilku dniach po zabiegu skóra stać może się sucha i delikatnie się łuszczy. W zależności jednak od problemu skórnego, wyraźne efekty zabiegu można zauważyć już na kilka dni po zabiegu.

Skóra staje wyraźnie delikatniejsza, dlatego w tym czasie należy szczególnie dbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, w tym także ograniczyć ekspozycję na promienie UV. Nie należy zapominać również o jej stosowanym nawilżaniu.

Korzyści i ryzyko związane z laserowymi zabiegami odmładzającymi

Zaletami jakie wiążą się z zabiegiem z użyciem lasera, są przede wszystkim:

→ wyraźnie zdrowszy wygląd skóry,
→ odmłodzenie,
→ zwiększenie jędrności i napięcia skóry,
→ załagodzenie lub nawet całkowite usunięcie zmarszczek, bruzd, blizn i przebarwień.

Zabieg jest z reguły bezbolesny, bezpieczny dla delikatnej skóry twarzy, szyi, dekoltu, czy innych delikatnych rejonów ciała, a jedynie w nielicznych przypadkach może nieść ryzyko bliznowaceń czy innych problemów związanych z gojeniem się skóry.

Więcej o profesjonalnych zabiegach przy użyciu innowacyjnego lasera Harmony ClearLift znaleźć można na www.plusmed.info.pl.

By | 2017-11-12T20:24:53+00:00 Październik 25th, 2017|Styl i uroda|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment